Okullar Bu Pazartesi Açılıyor!

0

Okullar ne zaman açılacak soruları yanıt buldu. Okullar bu Pazartesi açılıyor! Özel okullar da dahil 18 milyonu aşkın öğrenci 19 Eylül 2016’da ders başı yapıyor.  2016 – 2017 eğitim yılının zilinin çalınacağı tarih olan 19 Eylül beklenirken, yine miniklerin dolduracağı sıralarda aynı heyecan yaşanacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip okullarına uyum programları kapsamında bütün bu süreç, okulların ilk açıldığı hafta içerisinde gerçekletirilecek. Öğrencilerin heyecanla beklediği anın yaklaşmasıyla beraber velilerde de bir panik dalgası yayılmaya başladı.

Birinci dönemin 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlaması ile birlikte okullardaki yerlerini alacak öğrencilerin yarı yıl tatil zamanı ise şimdiden belli oldu. Dönem 20 Ocak 2017 Cuma günü sona eriyor. Yarı yıl tatilinin aralığıysa yine şimdiden belli olan bilgiler arasında yer alıyor. 23 Ocak ve 3 Şubat 2017 tarihleri arasında minikler ve gençler tatilde olacaklar. İkinci dönemin başlangıcıysa 6 Şubat 2017 Pazartesi olarak belirtiliyor. Yine ikinci dönemin bitiş tarihi ve yaz tatilinin başlangıcıysa 9 Haziran 2017 Cuma olarak belirtiliyor.

Okulların açılmasıysa 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliğiyle gerçekleştirilecek. Belirlenen tema ile yapılacak olan etkinlikler öğrencilerin seviyelerine göre düzenlenecek.

Okulların yakınlarında bulunan gazi ve şehit yakınlarının da yine törenlere davet edilmesi planlanıyor. Anma ile ilgili broşürlerin öğrencilere dağıtımı gerçekleştirilecek. Yıl boyunca ise yine birçok etkinliğin düzenlenmesi de planlananlar arasında yer alıyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın