Ana SayfaEkonomiÇalışan Annelere Devlet 823 TL Destek Verecek!

Çalışan Annelere Devlet 823 TL Destek Verecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Çalışan Anneler Artık Tam Maaş Alacak

  Alınan yeni bir kararla yeni doğum yapan anneler artık istekleri doğrultusunda yarım gün çalışabilecekler. Doğum yapan anne çalışmak isterse yarım gün çalışmasına rağmen tam maaş alacak, maaşında herhangi bir kesinti yapılmayacak. Buna ek olarak annenin sigorta primi de eksik değil normal ücretten yatırılacak. Böylece anneler mağdur edilmeyecek, ancak alınan bu kararın birçok kuralı bulunuyor.

  Her anne bu karardan belli bir süre boyunca faydalanabiliyor. İlk kez doğum yapan bir anne 2 ay, ikinci kez doğum yapan anne 4 ay, 3 ve daha fazla doğum yapan anne ise 6 ay boyunca yarı zamanlı çalışarak tam maaş alabilecek. Engelli bir bebek dünyaya getiren anneler ise tam 12 ay boyunca yarı zamanlı çalışma fırsatı bulabilecek.

  Alınan karar hem kamu dairelerinde hem de özel sektörde geçerli. Zaten anneler için alınan bu kararın külfetini işveren çekmeyecek. İşveren yalnızca sigorta primini tam olarak yatırmak durumunda kalacak, maaş farkı ise devlet tarafından verilen 823 lira ile kapatılacak.

  Devlet aldığı bu kararın suistimal edilmemesi için de bir düzenleme daha yaptı. Buna göre mevcut karardan faydalanmak isteyen anne adaylarının en az 600 günlük sigorta primlerinin olması gerekiyor. 600 günden daha az sigorta primi olan anneler bu karardan faydalanamayacaklar. Verilen devlet desteği daha sonra geri alınmayacak.

  Anneler doğum parası da alabiliyorlar. Dünyaya getirilen her bebek için devlet belli bir miktar para ödüyor. Doğum parası çocuk sayısı arttıkça artıyor.

   

   

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...