TEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2016

0

TEB İhtiyaç Kredisi Kampanyası

İhtiyaç kredisi almak için internetten başvuru yapabileceğiniz bankalardan biri TEB’dir. TEB sayesinde ihtiyaç kredisi almak isterseniz internet üzerinden başvuru yapabiliyor, sonucu da yine internetten öğrenebiliyorsunuz. TEB ihtiyaç kredisi bünyesinde 50 bin liraya kadar kredi çekmeniz söz konusu olabilir. Ancak bankaya bunu ödeyebileceğinizi ispatlar nitelikte olan bir gelir belgesi sunmanız gerekiyor. Aksi halde kredinizi bu kadar yüksek miktarlı olarak çekemezsiniz.

TEB ihtiyaç kredisi için belirlenen kredi faiz oranına baktığımızda bu oranın yüzde 1,65 olduğunu görüyoruz. Bu kredi faiz oranı vade seçeneğinde ya da kredi miktarında farklılık olduğu zaman değişmez. Dolayısıyla kredi faiz oranı için sabittir diyebiliriz.

Eğer 5 bin liralık bir TEB ihtiyaç kredisi alırsanız aldığınız ihtiyaç kredisi için masrafları da krediden düşürmek isterseniz elinize geçecek olan para miktarı 4 bin 793 lira olacaktır. Yani krediye ait olan masraflar toplamda 207 lirayı buluyor.

TEB ihtiyaç kredisi için belirlenen vade seçeneklerinin oldukça esnek olduğunu belirtmemiz gerekiyor, bu kredi sayesinde 1 ay ile 36 ay arasında değişen bir vade aralığından faydalanabilirsiniz. TEB ihtiyaç kredisi için belirlenen yıllık maliyet oranı ise yaklaşık olarak yüzde 27’dir.

Eğer bu kredi kampanyasından faydalanarak bankadan 5 bin liralık bir ihtiyaç kredisi alırsanız 36 aya kadar vade talep edebileceksiniz. 36 aylık bir vade seçeneğiyle 5 bin liralık kredinizi geri ödemek istediğiniz zaman aylık olarak 195 lira taksit ödemesi yapmanız gerekiyor. Kredi için geri ödemeniz gereken miktar 7 bin 39 lira olacaktır. Yani kredi için verilecek olan toplam kredi faiz miktarı 2 bin 39 lira dolaylarındadır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın