Ana SayfaKredilerTEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2016

TEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2016

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TEB İhtiyaç Kredisi Kampanyası

İhtiyaç kredisi almak için internetten başvuru yapabileceğiniz bankalardan biri TEB’dir. TEB sayesinde ihtiyaç kredisi almak isterseniz internet üzerinden başvuru yapabiliyor, sonucu da yine internetten öğrenebiliyorsunuz. TEB ihtiyaç kredisi bünyesinde 50 bin liraya kadar kredi çekmeniz söz konusu olabilir. Ancak bankaya bunu ödeyebileceğinizi ispatlar nitelikte olan bir gelir belgesi sunmanız gerekiyor. Aksi halde kredinizi bu kadar yüksek miktarlı olarak çekemezsiniz.

TEB ihtiyaç kredisi için belirlenen kredi faiz oranına baktığımızda bu oranın yüzde 1,65 olduğunu görüyoruz. Bu kredi faiz oranı vade seçeneğinde ya da kredi miktarında farklılık olduğu zaman değişmez. Dolayısıyla kredi faiz oranı için sabittir diyebiliriz.

Eğer 5 bin liralık bir TEB ihtiyaç kredisi alırsanız aldığınız ihtiyaç kredisi için masrafları da krediden düşürmek isterseniz elinize geçecek olan para miktarı 4 bin 793 lira olacaktır. Yani krediye ait olan masraflar toplamda 207 lirayı buluyor.

TEB ihtiyaç kredisi için belirlenen vade seçeneklerinin oldukça esnek olduğunu belirtmemiz gerekiyor, bu kredi sayesinde 1 ay ile 36 ay arasında değişen bir vade aralığından faydalanabilirsiniz. TEB ihtiyaç kredisi için belirlenen yıllık maliyet oranı ise yaklaşık olarak yüzde 27’dir.

Eğer bu kredi kampanyasından faydalanarak bankadan 5 bin liralık bir ihtiyaç kredisi alırsanız 36 aya kadar vade talep edebileceksiniz. 36 aylık bir vade seçeneğiyle 5 bin liralık kredinizi geri ödemek istediğiniz zaman aylık olarak 195 lira taksit ödemesi yapmanız gerekiyor. Kredi için geri ödemeniz gereken miktar 7 bin 39 lira olacaktır. Yani kredi için verilecek olan toplam kredi faiz miktarı 2 bin 39 lira dolaylarındadır. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.