TEB Pratik Eşit Taksitli İhtiyaç Kredisi

0

TEB Pratik Kredi

TEB bankasından kredi çekmek isterseniz önce hangi kredi paketini tercih edeceğinizi seçmeniz gerekiyor. Zira bankanın güncel kredi kampanyalarını incelediğimizde iki farklı şekilde kredi verildiğini görebiliyoruz. Bu kredi kampanyaları arasında belirgin farkların olması çekmiş olduğunuz kredinin geri ödemesini doğrudan etkiler. Zira iki kredi arasında aylık taksitler bakımından miktar farkı bulunuyor.

TEB Pratik ihtiyaç kredisi TEB sayesinde alabileceğiniz en hızlı kredidir. Adından da anlaşılacağı gibi pratik bir kredi olan bu ihtiyaç kredisi kampanyasına direkt olarak internet üzerinden başvurabiliyorsunuz. İnternet üzerinden başvuru yaptıktan kısa süre sonra krediye ait sonuç sizlere bildiriliyor. Bu kredi kampanyasına ait detaylar ve şartları TEB internet sitesinde bulabilirsiniz.

TEB ihtiyaç kredisi kampanyaları arasında en düşük faizli olanı TEB Pratik Kredi için belirlenen kredi faiz oranı 1,55’tir. Aldığınız kredi miktarı, kredi notunuz, istemiz olduğunuz vade seçeneğine göre bu kredi kampanyasına ait olan kredi faizi miktarı değişiklik gösterebilir.

İhtiyaç kredisi kampanyasındaki vade seçenekleri de standarttır. Eğer bu krediden faydalanırsanız aldığınız kredi için en az 1 ay vade talep edebilirken en fazla 36 ay vade talep edebilirsiniz. Çünkü ihtiyaç kredisi kampanyalarında daha fazla vade talep etme hakkınız olmayacaktır.

Yıllık maliyet oranı yüzde 25 olan bu krediye bütün vergiler dâhil ediliyor. Eğer TEB Pratik ihtiyaç kredisi kampanyası bünyesinde kredi alırsanız eşit taksitli olarak krediyi geri ödemeniz gerekiyor. 5 bin liralık bir kredi aldığınızı varsayarsak bu kredi için en az 207 lira masraf ödersiniz. Bu krediyi 36 ayda geri ödemek için başvurduğunuzda bir ayda toplam 191 lira geri ödeme yapmanız gerekir. Taksitler sabit olduğu için taksit miktarı değişmez. 5 bin liralık krediyi 3 yıl içinde 6 bin 904 lira olarak bankaya geri ödemiş olursunuz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın