Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

Halkbank’tan Düşük Faizli Konut Kredisi Faiz Oranları

Her ne kadar konut kredisi faizleri dalgalanmalar eşliğinde düşüş gösterse de bazı bankalar yüksek kredi faiz oranlarıyla konut kredisi vermeye devam ediyorlar. Halkbank ise son kredi faizleri güncellemesinde kredi faiz oranını doğrudan 1 puanın altına çekti. Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasına ait güncel faiz oranları şu anda yüzde 0,95. 1 puanın altındaki kredi faiz oranından faydalanarak konut kredisi almak isteyen kişiler başvurularını Halkbank şubelerine yapabilirler.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası şu an için geçerli olan bir kampanyadır. Halkbank istediği zaman kampanyayı kaldırma ve kampanyaya ait kuralları değiştirme hakkına sahiptir. Mevcut konut kredisi kampanyası için belirlenen konut kredisi faiz oranı 0,95’tir. 0,95 konut kredisi faiz oranıyla verilen bu kredide maksimum vade ise 120 aydır. 120 aya kadar vade talep edebileceğiniz bu konut kredisi için sizlerden kefil istenmez. Ancak almak için kredi çektiğiniz ev ipotek edilir, dolayısıyla borcunuzun tamamını ödeyene kadar ev ipotekli kalacaktır.

İlginizi Çekebilir:  2022 Eylül Ev Kredisi Faiz Oranları

Halkbank konut kredisi kampanyası için birtakım belgeler gerekiyor, bu nedenle başvuruyu internet üzerinden yapamıyorsunuz. Konut kredisinden faydalanmak için size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekir. Bu kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı ise yüzde 14,35’tir.

Almak istediğiniz evin dörtte üçlük kısmı için çekebileceğiniz bu krediden 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi alırsanız bankaya bir ayda 1400 lira geri ödeme yapmanız gerekir. Toplamda ise almış olduğunuz 100 bin liralık ev kredisi için bankaya 168 bin 28 lira ödemeniz gerekecek. Bu da demek oluyor ki Halkbank konut kredisi için 10 yılda fazladan 68 bin 28 lira ödeme yapmanız gerekir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın