Ana SayfaKredilerKonut Sektöründe Talep Artışı

Konut Sektöründe Talep Artışı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Son çıkan yasa tasarısı kapsamında konut kredilerinde artış sağlandı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile konut kredisi için verilen yüzde 75 olan oran sayısı, yüzde 80’e yükseldi. Bu durumun konut sektöründe talep artışı yapacağı ise beklentiler arasında. Bu konuyla ilgili olarak açıklama yapan yetkililer durumun olumlu bir süreçte devam edeceğinin altını çizdi. 

  Konut kredileri ile ilgili olarak açıklama yapan Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı Aziz Torun,kredi konutunda oranların arttırılmasının diğer etkenlerle birleştiğinde büyük bir anlam taşıdığını belirtti. Torun bu konuda devletin gerekli önlemleri aldığını, bu önlemler arasında konut kredi oranının artmasının yanında kredi taksit sayısının da çoğalmasını örnek gösterdi. Bu önlemlerin ülkemiz ekonomisini büyüteceğini de sözlerine ekledi. 

  Konutta kredi artışı ile açıklama yapan isimlerden birisi ise İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı olan Nazmi Durbakayım oldu. Nazmi Durbakayım bu durumun devletin birlik ve beraberlik amacı doğrultusunda yapılmış iyi bir adım olduğunu belirtti. Durbakayım sözlerine, bu karara olumlu baktıklarını, konut üreticisi durumunda olan kişilerin duruma katkıda bulunacağını açıkladı. Bu konut artışlarının aynı zamanda ülkenin finans ve inşaat alanlarını da olumlu etkileyeceğini belirten Durbakayım, karardan memnun olduğunu açıkladı.

   

  Konut Kredisinde Düşük Faizler

   

  Konut kredisi faizleri düşürülerek yüzde 1’in altında indi. Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Melih Tavukçuoğlu , bu durumun inşaat sektöründe iyileştirici bir etki yaratacağından bahsetti. Açıklamasında durgun bir yaz geçirdiklerini belirten Tavukçuoğlu, bu zor günlerin geride kaldığını belirtti.

  KDV oranında yapılan düşüşlerin ve faiz oranların düşürülmesinin alıcıyı memnun ettiğini belirten Tavukçuoğlu, piyasanın eskisi gibi canlanmaya başladığını belirterek olumlu sözler söyledi.

  Son alınan kararlar doğrultusunda 150 metrekare üstü konutlarda KDV oranlar düşürülmüş ve yüzde 8’e indirilmişti.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.