Garanti Bankası’ndan Kiracıya Mortgage Konut Kredisi

0

Garanti Bankası Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi alabilmek için tercih edebileceğiniz bankalardan biri olan Garanti Bankası’nın konut kredisi kampanyası 2 farklı şekilde sunuluyor. Kiracıya Mortgage ve Standart Mortgage konut kredisi kampanyaları arasında sadece kredi faiz oranı farkı bulunuyor. Bu iki konut kredisi kampanyasından daha avantajlı olan ise Kiracıya Mortgage konut kredisi kampanyasıdır.

Garanti Bankası’nın vermiş olduğu Kiracıya Mortgage konut kredisinden faydalanmak istediğiniz zaman kredinizi yüzde 1,07 faiz oranıyla almış olursunuz. Buna ek olarak kredi için birtakım masrafları da Garanti Bankası’na ödemeniz gerekiyor. Bu kredi için Garanti Bankası sizlerden aldığınız kredinin binde beşi kadar kredi tahsis ücreti, yaklaşık olarak 750 TL ekspertiz ücreti ve 160 TL ipotek tesis bedeli ücreti alacaktır. Kredinin durumuna göre ek ücretler de ortaya çıkabilir.

Garanti Bankası Kiracıya Mortgage konut kredisi kampanyasını alan kişiler bu krediyi en fazla 10 yıl vadede geri ödeyebilirler. Kredi için istenebilecek olan minimum vade ise 1 aydır. Yani krediyi aldıktan sonra seçmiş olduğunuz vade 1 ay ile 120 ay arasında değişebiliyor.

Garanti Bankası Kiracıya Mortgage konut kredisi kampanyası için belirlenen yıllık maliyet oranı yüzde 12,84’tür. Bunun dışında bankadan krediyi alırken kefil bulmanız gerekmez, sadece kredi çekerek almış olduğunuz ev borcunuzu ödeyene kadar ipotek edilir.

Bu kredi kampanyasını değerlendirerek 100 bin liralık bir konut kredisi alınır ve bu 100 bin liralık kredi 10 yıl vadede geri ödenirse kredi için aylık 1483 lira geri ödemek gerekir. Bu da toplamda bankaya 178 bin 42 lira geri ödeme yapmak anlamına geliyor. Yani 78 bin 42 lira fazladan faiz farkı ödemiş olacaksınız. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın