Ana SayfaKredilerGaranti Bankası’ndan Kiracıya Mortgage Konut Kredisi

Garanti Bankası’ndan Kiracıya Mortgage Konut Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Garanti Bankası Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

  Konut kredisi alabilmek için tercih edebileceğiniz bankalardan biri olan Garanti Bankası’nın konut kredisi kampanyası 2 farklı şekilde sunuluyor. Kiracıya Mortgage ve Standart Mortgage konut kredisi kampanyaları arasında sadece kredi faiz oranı farkı bulunuyor. Bu iki konut kredisi kampanyasından daha avantajlı olan ise Kiracıya Mortgage konut kredisi kampanyasıdır.

  Garanti Bankası’nın vermiş olduğu Kiracıya Mortgage konut kredisinden faydalanmak istediğiniz zaman kredinizi yüzde 1,07 faiz oranıyla almış olursunuz. Buna ek olarak kredi için birtakım masrafları da Garanti Bankası’na ödemeniz gerekiyor. Bu kredi için Garanti Bankası sizlerden aldığınız kredinin binde beşi kadar kredi tahsis ücreti, yaklaşık olarak 750 TL ekspertiz ücreti ve 160 TL ipotek tesis bedeli ücreti alacaktır. Kredinin durumuna göre ek ücretler de ortaya çıkabilir.

  Garanti Bankası Kiracıya Mortgage konut kredisi kampanyasını alan kişiler bu krediyi en fazla 10 yıl vadede geri ödeyebilirler. Kredi için istenebilecek olan minimum vade ise 1 aydır. Yani krediyi aldıktan sonra seçmiş olduğunuz vade 1 ay ile 120 ay arasında değişebiliyor.

  Garanti Bankası Kiracıya Mortgage konut kredisi kampanyası için belirlenen yıllık maliyet oranı yüzde 12,84’tür. Bunun dışında bankadan krediyi alırken kefil bulmanız gerekmez, sadece kredi çekerek almış olduğunuz ev borcunuzu ödeyene kadar ipotek edilir.

  Bu kredi kampanyasını değerlendirerek 100 bin liralık bir konut kredisi alınır ve bu 100 bin liralık kredi 10 yıl vadede geri ödenirse kredi için aylık 1483 lira geri ödemek gerekir. Bu da toplamda bankaya 178 bin 42 lira geri ödeme yapmak anlamına geliyor. Yani 78 bin 42 lira fazladan faiz farkı ödemiş olacaksınız. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.