Ana SayfaEkonomiBakan’dan Sahte Reklam Uyarısı

Bakan’dan Sahte Reklam Uyarısı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Gümrük ve  Ticaret Bakanı Tüfenkçi televizyondan satış yapan kanallar ve programlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamalardan kısaca başlıklar şunlar:

  • Bakan Tüfenkçi, televizyon izleyicisinin dikkatli ve bilinçli olması konusunda uyarılarda bulundu. 
  • Reklamlarda pahalı telefonların çok daha ucuza satıldığını söyleyen bakan bu konuda dikkatli olunması gerekliliğinin altını çizdi.
  • Bakan televizyonlarda yayın halinde olan ‘Bul Kazan’, ‘Ara Kazan’, ‘Bil Kazan’ gibi birçok programın olduğunu belirterek bu programlarla ilgili çok fazla şikayetin geldiğini söyledi. Bu programlarda dolandırıldıklarını ifade eden kişilerin başvurularının her gün arttığını da dile getirdi.
  • Bu tarz kanallarda içerik denetimi yapılmadan programlara izin verildiğini belirten Tüfenkçi, asıl suçlu ve sorumluların bu denetimi yapmayan kişilerin olduğunu söyledi.
  • Açıklamada ilaç satışı yapan programlara özellikle dikkat edilmesi gerektiği, kişinin sağlığını düşünerek hareket etmesi çağrısında bulunuldu.

  Televizyon Kanallarında Dolandırıcılık

  Gümrük ve  Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, son yıllarda çok fazla satış programının ortaya çıktığını söylerken dolandırıcılığın da arttığını belirtti. Tüfenkçi, bakanlıkta bu alanla ilgili çok fazla şikayet dilekçesi olduğunu da sözlerine ekledi. Bu dilekçelerde soru cevap biçiminde yarışmalarla büyük ödüller vaat edildiği, soruların çok fazla basit olduğu, kişilerin 0800’lü numaralarla bu programları sunduğu gibi detayların olduğu belirtildi. Dilekçelerde ayrıca bu programlar telefon görüşmelerinin ücretsiz olarak belirtildiği ve bunun yalan olduğu, belirtilen telefon ücretlerinin ise gerçeği yansıtmadığına dair şikayetlerin olduğu de belirtilmiştir. 

  Bülent Tüfenkçi, sağlıkla ilgili de yayınların yapıldığını, bitkisel diye sunularak insan sağlığına zararlı ilaçların insanlara satıldığını belirtti. Tüfenkçi bu konuda önlem aldıklarını, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın bu konuda detaylı bir inceleme başlatacağını ve suçluların tespit edilerek ceza alacağını belirtti. Bazı kanallarda yayın ruhsatı olmadığı ve bu kanallara erişimin zor olduğu, bu sebeple halkın medya aracılığıyla bilinçlendirilmesi ve uyarılması yoluna gidildiği açıklandı. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...