Türk Telekom’un yeni Ceo’sunun kim olacağı belli oldu. Türk Telekom’un Ceo’sunun artık Paul Doany olacağı belirtildi. Bilindiği üzere Türk Telekom’un Ceo’luğunu bir süredir Rami Aslan yapmaktaydı. Rami Aslan Ceo’luk görevinden 1 Eylül tarihinde istifa edince yerine kimin geleceği belli oldu. Türk Telekom içinde uzun yıllardır bulunan Paul Doany şirket içinde artık Ceo’luk görevini yürütecek. 

Paul Doany’nin 2006 ile 2010 yılları arasında da 4 yıl boyunca Türk Telekom’a Ceo’luk yaptığı bilinmektedir. Görevine geri dönen Doany, seçimiyle yakınlarını şaşırtmadı. Doany, Türk Telekom 2005 yılında yapılandırıldıktan ve özelleştirildikten sonra şirketin Ceo’su olmuş 4 yıl boyunca bu görevi yerine getirmişti. Paul Doany, 2010 yılında mesleğinden istifa etmişti. Türk Telekom yeni bir değişiklikle Ceo ve genel müdür yetkilerini tek bir kişide toplamış ve bu kişi olarakta 2013 yılında Rami Aslan seçilmişti. Oger Telecom’a da Ceo’luk yapmış olan Rami Aslan 2013 yılından bu yana sürdürdüğü Türk Telekom Ceo’luk görevine 1 Eylül tarihinde veda edince şirket içinde Paul Doany ismi yeniden duyuldu. 

Paul Doany, 2011 yılı itibari ile yönetim kurulundan da istifa ettiği Türk Telekom’a 5 yıl sonra geri döndü. Bu süreçte Türkiye’den ayrılmayan Doany, uzun süre Türkiye’de yatırım yaptı. Doany’nin bu süreç sonunda yatırım portföyü içinde en çok yüzdeyi Türkiye’nin aldığı belirtilmiştir. 

Paul Doany Hayatı

Başarılı bir iş adamı olan Paul Doany 1955 yılında doğmuş, Beyrut Amerikan Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’ni 1977 yılında bitirmiştir. Bradford’dan Dijital Elektronik ve İletişim Mühendisliği yüksek lisansına sahip olan Doany, 1981 yılında da Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nden İletişim Mühendisliği doktorası yapmıştır.

Uzun yıllar Türkiye’de yaşayan Doany, Türk Telekom’un özelleştirilmesinde birinci derecede önem taşıyan bir isim olmuştur. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın