Ana SayfaEkonomiDumankaya Şirketlerine El Konuldu

Dumankaya Şirketlerine El Konuldu
D

-

Dumankaya şirketler grubuna, ‘FETÖ’ terör örgütüne yardım etmek suçuyla el konuldu. Sahipleri arasında Halit Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi, Uğur Dumankaya, Barış Dumankaya ve Serhat Semra Dumankaya olan şirketlerin tamamı TMSF’ye devredildi. Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından, soruşturma sonrası yapılan işlemle şirketlere kayyum atanma kararı alındı. 

Daha önce soruşturma kapsamında şirketin sahibi ve yönetim kurulu başkanı olan Uğur Dumankaya ve diğer tüm ortakların mal varlıkları ellerinden alınmış, şirketin yönetim kurulu üyesi olan baba Halit Dumankaya ise yakın zaman içinde tutuklanmıştı.

Dumankaya inşaat şirketi grubunda 20 binden fazla konut olduğu öğrenildi. Türkiye’de çok tercih edilen şirketlerinden biri olan Dumankaya şirketler grubu, 2014 yılı içinde Türkiye’de cirosunu arttıran 3. şirket olmuştu. Dumankaya şirketler grubuna ait inşaat alanlarında doğal yaşamla iç içe yaşama özelliğine önem verildiği bilinmektedir.

Kayyum Atanacak

TMSF tarafından el konulan Dumankaya şirketleri artık kayyum tarafından yönetilecek. Dumankaya şirketlet grubuna ait olan projelerin hala devam ettiği, satışların yapıldığı ve konut satıldığı bilinmektedir. Dumankaya yapılarının Dumankaya Miks, Dumankaya Mozaik isimlerini taşıyan projeleri bulunmakta ve satılmaktadır. 

Dumankaya şirketler grubuna benzer şekilde el konulan ve kayyum atanan birçok şirket grubunun olduğu bilinmektedir. 

Dumankaya şirketi sahibi olan Uğur Dumankaya ve diğer şirket ortakları olan kardeşlerin tutuklanıp tutuklanmayacağı henüz bilinmektedir. Şirket ortaklarının babası olan ve aynı zamanda Dumankaya yönetim kurulu içinde murahhas üyesi olan Halit Dumankaya’nın ise Nisan ayından beri süren tutukluluğunun devam ettiği bilinmektedir.

Terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak, üye olmak ve finansal destek sağlamak suçundan yakalanan Erhan Birgili ise tutuklandı. Erhan Birgili’nin Bank Asya Yönetim Kurulu Eski Başkanı olduğu bilinmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol