Ana SayfaEkonomiDumankaya Şirketlerine El Konuldu

Dumankaya Şirketlerine El Konuldu

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Dumankaya şirketler grubuna, ‘FETÖ’ terör örgütüne yardım etmek suçuyla el konuldu. Sahipleri arasında Halit Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi, Uğur Dumankaya, Barış Dumankaya ve Serhat Semra Dumankaya olan şirketlerin tamamı TMSF’ye devredildi. Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından, soruşturma sonrası yapılan işlemle şirketlere kayyum atanma kararı alındı. 

  Daha önce soruşturma kapsamında şirketin sahibi ve yönetim kurulu başkanı olan Uğur Dumankaya ve diğer tüm ortakların mal varlıkları ellerinden alınmış, şirketin yönetim kurulu üyesi olan baba Halit Dumankaya ise yakın zaman içinde tutuklanmıştı.

  Dumankaya inşaat şirketi grubunda 20 binden fazla konut olduğu öğrenildi. Türkiye’de çok tercih edilen şirketlerinden biri olan Dumankaya şirketler grubu, 2014 yılı içinde Türkiye’de cirosunu arttıran 3. şirket olmuştu. Dumankaya şirketler grubuna ait inşaat alanlarında doğal yaşamla iç içe yaşama özelliğine önem verildiği bilinmektedir.

  Kayyum Atanacak

  TMSF tarafından el konulan Dumankaya şirketleri artık kayyum tarafından yönetilecek. Dumankaya şirketlet grubuna ait olan projelerin hala devam ettiği, satışların yapıldığı ve konut satıldığı bilinmektedir. Dumankaya yapılarının Dumankaya Miks, Dumankaya Mozaik isimlerini taşıyan projeleri bulunmakta ve satılmaktadır. 

  Dumankaya şirketler grubuna benzer şekilde el konulan ve kayyum atanan birçok şirket grubunun olduğu bilinmektedir. 

  Dumankaya şirketi sahibi olan Uğur Dumankaya ve diğer şirket ortakları olan kardeşlerin tutuklanıp tutuklanmayacağı henüz bilinmektedir. Şirket ortaklarının babası olan ve aynı zamanda Dumankaya yönetim kurulu içinde murahhas üyesi olan Halit Dumankaya’nın ise Nisan ayından beri süren tutukluluğunun devam ettiği bilinmektedir.

  Terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak, üye olmak ve finansal destek sağlamak suçundan yakalanan Erhan Birgili ise tutuklandı. Erhan Birgili’nin Bank Asya Yönetim Kurulu Eski Başkanı olduğu bilinmektedir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,249TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...