Ana SayfaEkonomi‘Emeklilere Promosyon’ Açıklaması Yapıldı

‘Emeklilere Promosyon’ Açıklaması Yapıldı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Tekirdağ’da bir toplantıya katıldı. Bu toplantıda çeşitli açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, emeklileri ilgilendiren konulara da değindi. Emeklilerin bankalardan promosyon alması üzerine konuşan Müezzinoğlu, bu konuda devletin bir yetkisinin olmadığını dile getirdi. Müezzinoğlu, hükümet ya da bakanlıktan emeklilere promosyon ödeme yapma şansının olmadığını söyledi. Emeklilerin bankadan maaş ödemesi karşılığında promosyon istedikleri belirtilirken, bankalarda böyle bir ödeme durumunun olmayacağı belirtildi. Maaş ödemesi yapan bankalara da bu hizmetleri karşılığında komisyon ödenmediğini belirten Bakan, bankaların komisyon hakkı aldığını ama bunu almadıklarını söyledi.

  Emeklilerin bankadan promosyon almasına ilişkin yakın zamanda haberle çıkmış, bu haberler sonrasında yalanlanmıştı. Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamalarla karışıklıkları ortadan kaldırmaya amaçladığını belirtti.

  Promosyon Ödemesi Yok 

  Bakan Müezzinoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda sözlerine aracılık yaptıklarını açıklayarak devam etti. Bankalara aracılık yaparak kimseyi zor duruma düşürmek istediklerini belirten Müezzinoğlu, müşterilerden komisyon alınmadığı gibi bankalardan da promosyon alınamayacağını açık bir dille söyledi. Bu konuda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan, gezisi sırasında Tekirdağ’ı gezmeyi de ihmal etmedi.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladıktan sonra Ergene İlçesi’ne geçiş yaptı. Burada çeşitli fabrikaları gezen Mehmet Müezzinoğlu, kadın işçilerle birlikte yemek de yedi. Sonrasında Velimeşe Mahallesi Merkez Camisi’ne geçen Müezzinoğlu, burada Cuma namazını kıldıktan sonra halka yönelik bir konuşma yaptı.

  Bakan Müezzinoğlu, sigorta affı üzerine gelen sorular üzerine şuan da böyle bir çalışma içinde olmadıklarını belirtti. Sağlık sigortası ödemelerinde ise yılbaşından sonra yeni bir uygulama başlatacaklarını belirten Müezzinoğlu, ‘emeklilik yaşında yaşa takılma devam edecek mi’ sorusuna ‘Evet’ cevabını vererek tüm soruları cevapladı. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.