‘Emeklilere Promosyon’ Açıklaması Yapıldı

0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Tekirdağ’da bir toplantıya katıldı. Bu toplantıda çeşitli açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, emeklileri ilgilendiren konulara da değindi. Emeklilerin bankalardan promosyon alması üzerine konuşan Müezzinoğlu, bu konuda devletin bir yetkisinin olmadığını dile getirdi. Müezzinoğlu, hükümet ya da bakanlıktan emeklilere promosyon ödeme yapma şansının olmadığını söyledi. Emeklilerin bankadan maaş ödemesi karşılığında promosyon istedikleri belirtilirken, bankalarda böyle bir ödeme durumunun olmayacağı belirtildi. Maaş ödemesi yapan bankalara da bu hizmetleri karşılığında komisyon ödenmediğini belirten Bakan, bankaların komisyon hakkı aldığını ama bunu almadıklarını söyledi.

Emeklilerin bankadan promosyon almasına ilişkin yakın zamanda haberle çıkmış, bu haberler sonrasında yalanlanmıştı. Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamalarla karışıklıkları ortadan kaldırmaya amaçladığını belirtti.

Promosyon Ödemesi Yok 

Bakan Müezzinoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda sözlerine aracılık yaptıklarını açıklayarak devam etti. Bankalara aracılık yaparak kimseyi zor duruma düşürmek istediklerini belirten Müezzinoğlu, müşterilerden komisyon alınmadığı gibi bankalardan da promosyon alınamayacağını açık bir dille söyledi. Bu konuda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan, gezisi sırasında Tekirdağ’ı gezmeyi de ihmal etmedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladıktan sonra Ergene İlçesi’ne geçiş yaptı. Burada çeşitli fabrikaları gezen Mehmet Müezzinoğlu, kadın işçilerle birlikte yemek de yedi. Sonrasında Velimeşe Mahallesi Merkez Camisi’ne geçen Müezzinoğlu, burada Cuma namazını kıldıktan sonra halka yönelik bir konuşma yaptı.

Bakan Müezzinoğlu, sigorta affı üzerine gelen sorular üzerine şuan da böyle bir çalışma içinde olmadıklarını belirtti. Sağlık sigortası ödemelerinde ise yılbaşından sonra yeni bir uygulama başlatacaklarını belirten Müezzinoğlu, ‘emeklilik yaşında yaşa takılma devam edecek mi’ sorusuna ‘Evet’ cevabını vererek tüm soruları cevapladı. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın