Ana SayfaKredilerKredi Kartı Borcu Yapılandırması

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Banka kredisi borcu olanlar yeni çıkacak olan yapılandırmayı merak içinde bekliyor. Yeni çıkacak yapılandırma ile borcu olanların rahat bir nefes alması bekleniyor. Yeni yapılandırma ile borcu olanlara 72 aya kadar yapılandırma yapma imkanı doğacak. Bu konuyla ilgili net bir açıklama yapılmaması üzerine  tüm gözler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu( BDDK) üzerinde. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan gelecek haber ile yapılandırmanın detayları ortaya çıkacak. Detayların önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağı açıklanıyor.

Müşterilerden ise faiz ile ilgili talepler geliyor. Tasarı ortaya çıktığında ve uygulamaya konulduğunda taleple birlikte yapılandırma süresi uzatılabilecek. Bu uzatma süresi 72 ay olacak ve yalnızca bir defa kullanım hakkı olacak. Yapılandırma süresini daha kısa bir zamana yaymak da mümkün olacak, maksimum vade 72 ay olacak. 

Maliyet ve Faiz Açıklamaları

Tüketicilerin merak içinde beklediği yeni tasarı uygulamasında en çok merak edilen konu ise yapılacak olan faizler ve toplam maliyet tutarları. Faiz oranlarının tüketici kredisi faizlerine benzer rakamlarda olması tüketiciler talep ediliyor. Tüketici kredisi faizi şuan da 1 ile 1.20 arasında. Gecikme faizinin çok az bir tutarını içeren yeni faiz miktarları yapılandırma için bekleyen kişileri tatmin edecek rakamlar olmayacak. 

Uzmanlar bu yapılandırmanın amacının tüketiciye fayda sağlaması olması gerekliliğini dile getirirken, tüketiciler borçların katlanmasından dolayı endişeli. Vade süresi uzadığında faiz fiyatlarının artma ihtimali çoğu tüketicinin endişesine yol açıyor. 

Yeni yapılandırma içinde bankalarda herhangi bir komisyon ya da dosya masrafı istenmeyecek. Bu durumun olumlu yanlarının altı çizilirken maliyet toplamının ve 72 aylık yapılandırma faizlerinin düşürülmesi gerektiği önemle vurgulanıyor. Yapılandırma hakkında daha detaylı bilgilerin, faiz oranları ve maliyet tutarlarının Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu( BDDK) tarafından birkaç gün süre içinde açıklanması bekleniyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.