Ana SayfaEkonomiTwitter Satılıyor

Twitter Satılıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Dünyanın en çok takipçisi olan ve en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter satılıyor. Şuan da 313 milyon kullanıcısı olduğu belirtilen Twitter için çok fazla talep olduğu belirtildi. Twitter için teknolojide ileri gelen şirketlerin ön plana çıktığı bilinirken bu şirketler arasında Google ve ABD’li ünlü iletişim operatörü Verizon Salesforce olduğu biliniyor. 

  Twitter için masaya oturan bu gruplar dışında da güçlü rakiplerin olduğu açıklandı. Twitter için yapılan pazarlıkta hangi fiyatların söz konusu olduğu açıklanmazken sosyal paylaşım devi Twitter’ı kimin alacağı şimdiden merak konusu oldu. Twitter için sıkı bir pazarlık yapan şirketler hakkında Twitter tarafından açıklama yapılmazken çıkan bu haberler ile Twitter’ın hisselerinin hızla yükseldiği belirtildi. Önceki gün günü hisse başı 18.6 ile kapatan Twitter hisseleri sonrasında daha çok yükselerek yüzde 15 artış yaşadı ve hisse başı 21.49 dolar oldu. 

  New York Borsası’nın yükselmesiyle beraber Twitter hisseleri yüzde 19 arttı ve hisselerin değeri 22 doları geçti. Twitter’ın şuan piyasa değerinin 16 milyar dolar  olduğu biliniyor.

  Büyük Şirketler Peşinde

  Twitter 2006 senesinde Evan Williams ve Jack Dorsey tarafından kurulmuş ve yıllar içinde popüler bir site haline gelmişti. 2010 senesinde şirketin başına geçen Dick Costolo 2015 yılına kadar şirketin başında kalmış, sonrasında şirketin başına Jack Dorsey geçmişti. Şirketin yönetiminin şuan da çeşitli sıkıntılar çektiği belirtilirken satış sebebinin kar edememesi olduğu iddaa ediliyor. Şirketin gelir sağlamasının yanında sürekli olarak zarar etmesi sebebiyle kar elde edilemediği ve bu sebeble satışa çıkarıldığı belirtildi. Twitter bu yıl içinde gelirlerini geçen yılın oranlarına göre yüzde 20 arttırmış ve 602 milyon dolar gelir elde etmişti. Şirketin zararının ise 107 milyon dolar olduğu belirtilmişti.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...