Ana SayfaEkonomiTwitter Satılıyor

Twitter Satılıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünyanın en çok takipçisi olan ve en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter satılıyor. Şuan da 313 milyon kullanıcısı olduğu belirtilen Twitter için çok fazla talep olduğu belirtildi. Twitter için teknolojide ileri gelen şirketlerin ön plana çıktığı bilinirken bu şirketler arasında Google ve ABD’li ünlü iletişim operatörü Verizon Salesforce olduğu biliniyor. 

Twitter için masaya oturan bu gruplar dışında da güçlü rakiplerin olduğu açıklandı. Twitter için yapılan pazarlıkta hangi fiyatların söz konusu olduğu açıklanmazken sosyal paylaşım devi Twitter’ı kimin alacağı şimdiden merak konusu oldu. Twitter için sıkı bir pazarlık yapan şirketler hakkında Twitter tarafından açıklama yapılmazken çıkan bu haberler ile Twitter’ın hisselerinin hızla yükseldiği belirtildi. Önceki gün günü hisse başı 18.6 ile kapatan Twitter hisseleri sonrasında daha çok yükselerek yüzde 15 artış yaşadı ve hisse başı 21.49 dolar oldu. 

New York Borsası’nın yükselmesiyle beraber Twitter hisseleri yüzde 19 arttı ve hisselerin değeri 22 doları geçti. Twitter’ın şuan piyasa değerinin 16 milyar dolar  olduğu biliniyor.

Büyük Şirketler Peşinde

Twitter 2006 senesinde Evan Williams ve Jack Dorsey tarafından kurulmuş ve yıllar içinde popüler bir site haline gelmişti. 2010 senesinde şirketin başına geçen Dick Costolo 2015 yılına kadar şirketin başında kalmış, sonrasında şirketin başına Jack Dorsey geçmişti. Şirketin yönetiminin şuan da çeşitli sıkıntılar çektiği belirtilirken satış sebebinin kar edememesi olduğu iddaa ediliyor. Şirketin gelir sağlamasının yanında sürekli olarak zarar etmesi sebebiyle kar elde edilemediği ve bu sebeble satışa çıkarıldığı belirtildi. Twitter bu yıl içinde gelirlerini geçen yılın oranlarına göre yüzde 20 arttırmış ve 602 milyon dolar gelir elde etmişti. Şirketin zararının ise 107 milyon dolar olduğu belirtilmişti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.