AÖF Güz Dönemi Kayıtları Başladı

0

Açık Öğretim Fakülteleri’nde ( AÖF) güz dönemi için kayıt yenilemeler başladı. AÖF resmi sitesinde açıklanan haberde kayıtlar 26 Eylül tarihinden yenilenebilecek. Kayıt yenileme işlemleri 7 Ekim 2016 günü saat 17:00’de sona erecek. 

Güz döneminde kayıt yenilemesi yapılacak öğrencilere dersler fakülte tarafından otomatik verilecek. Derslerin toplam kredisi 30 AKTS’yi geçmeyecek. Öğrenciler alttan bıraktıkları dersleri yeniden alarak başarıyla vermek zorunda. Fakülte tarafından verilen derslere öğrenci tarafından eksilme ya da  ekleme yapılabilecek. Bir öğrencinin alabileceği en fazla ders 45 AKTS krediyi geçmeyecek. Ders ekleme ve silme işlemleri için fakültenin resmi internet sitesi kullanılacak. Ödeme yapılana kadar ekle ve sil işlemine devam edilebilir. Ödeme yapıldıktan sonra ders ekleme ve silme işlemleri yapılamayacak. Ekle ve sil işlemleri yapmak isteyen öğrencilerin ödemeyi bu işlemlerden sonra yapması gerekiyor. Ders seçimi yapmadan her öğrencinin üzerine yüklenen dersleri incelemesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Ekim 2022!

Ödeme işlemi yapıldıktan sonra ekle ve sil yapmak isteyen kişiler 6-7 Ekim tarihlerinde internet sitesi üzerinden  seçim yapabilecek. 6-7 Ekim tarihleri arasında mazeretli ‘ders ekleme işlemleri’ butonu kullanılarak seçim yapılabilecek. 

Ödeme bilgileri internet sitesi üzerinde yayınlanacak. Ekle ve sil işlemini yapan öğrenciler belirli tarihler arasında Vakıfbank bankalarının ATM’lerinden banka kartı ya da kredi kartı ile ödeme yapabilecek. İnternet, Telefon bankacılığı ile kartsız işlem de yapmak mümkün olacak. Mazeretli kayıt işlemi yaptıranlar için son tarih 7 Ekim 2016 saat 23.30’a kadar sürecek. İnternet, ATM ya da Telefon Bankacılığı katkı ve öğrenim kredisi ödemeleri yapılabilecek. Son ödeme gününde kredi kartı ile ödeme seçeneği aktif olmayacak. 

2016/2017 Güz Dönemi kayıt ücretini ödemeyen öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri yapılmayacak. 7 Ekim 2016 tarihinden hiçbir mazeretle kayıt yenileme işlemleri yapılmayacak.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın