Ana SayfaEkonomiDigital Reklam Yatırımları’na 900 Milyon TL Harcandı

Digital Reklam Yatırımları’na 900 Milyon TL Harcandı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

   

  2016 yılının ilk 6 ayı içinde yapılan Digital reklam yatırımları açıklandı. Açıklama IAB Türkiye’den geldi. Yapılan açıklamaya göre digital reklam yatırımlarında geçen yılın aynı dönemlerine göre yüzde 20 artış sağlandı. Toplam rakamın 927.6 milyon Türk lirasının üzerinde olduğu belirtildi.

  IAB Türkiye tarafından her yıl yapılan araştırma bu yılda senenin ilk yarısını kapsayacak şekilde yapıldı. Araştırmada bu yıl bazı değişiklikler yapıldı. Eski araştırmalarda format olarak ele alınan mobil uygulamalın artık platform olarak incelendiği açıklandı. AdEx-TR bünyesinde bir değişiklik olduğu daha gözlendi. Buna göre artık arama motorlarında sadece ücretli sıralama yatırımları olacak.

  IAB Türkiye’nin açıkladığı raporda diğer verilerde de artış olduğu gözlendi. 2015 yılının ilk 6 ayına göre display reklam yatırımlarının bu yıl yüzde 19.6 oranında arttığı ve 546 milyona eriştiği bildirildi. Bu reklamlar içinde en büyük yüzde Gösterim ya da Tıklama Bazlı Reklam Yatırımlarının oldu. Video reklam yatırımlarında da büyüme olduğu tespit edildi. Yüzde 50.2 oranında büyüme yaşayan video reklam yatırımları için bu yıl 91.8 milyon TL harcandı. Native reklam yatımlarının değeri de bu yıl 26i5 milyon Türk lirası oldu. 

  Oyun İçi Reklamlarda Büyüme 

  IAB Türkiye tarafından yapılan araştırma da tek verilerin bu olmadığı bildirildi. Araştırma oyun içi reklam yatırım değerleri de açıklandı. Rapora göre oyun içi reklam yatırımları 4.8 milyon Türk lirası değerine ulaştı. İlan sayfaları reklam yatırımları değerinin 44.5 milyon Türk lirası olduğu gözlendi. E posta reklam yatırımlarında ise artış yerine düşüş olduğu gözlendi. E posta reklam yatırımlarının 2.8 milyon Türk lirası olduğu belirtildi.

  Araştırmada mobil cihazlarda yer alan sosyal medya reklamları değerinin 60.7 milyon TL olduğu gözlendi. IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mahmut Kurşun, rapor sonuçlarını değerlendirerek zor koşullara rağmen sonuçların tatmin edici düzeyde olduğunu dile getirdi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...