Ana SayfaEkonomiElvan Grup Ar-Ge Ödülünü Aldı

Elvan Grup Ar-Ge Ödülünü Aldı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Gıda sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Elvan Grup Ar-Ge merkezi ödül aldı. Geçtiğimiz günler içinde yapılan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından  düzenlenen 5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde Elvan grup Ar-Ge merkezi olarak birincilik ödülünü kazandı.

  5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi ile yapılan ödül töreninin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Cami Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldığı bildirildi. Ödülü şirket adına Elvan Group Başkanı Hidayet Kadiroğlu aldı. Ödülü alan Kadiroğlu ödül töreni bittikten sonra açıklamalar yaptı. Kadiroğlu, basın mensupları karşısında yaptığı açıklamada Türkiye Ar-Ge merkezi sektörü içinde ilk merkezi kendilerini kurduğunu dile getirdi. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’nın 2012 yılı içinde kurdukları Ar-Ge merkezinin belgesini kendilerine verdiğini belirten Kadiroğlu bunun çok bir büyük bir onur olduğunu söyledi. Bu durumun üzerlerine sorumluluk yüklediğini de dile getiren Kadiroğlu bunun için çok ve bilinçli biçimde çalıştıklarını sözlerine ekledi. 

  Türkiye’nin İlk Ar-Ge Merkezi 

  Elvan grup bünyesinde yer alan Ar-Ge merkezinde şimdiye kadar 100 projenin tamamlandığı bildirildi. Elvan grup Ar-Ge merkezinde inovatif ürün ticarileştirmesi yapıldığı da belirtilirken şirket tarafından piyasanın ilk Ar-Ge merkezinin de 2012 yılında kurulduğu açıklandı. 20’den fazla inovatif ürünün şirketlerinde ticarileştiğini belirten Hidayet Kadiroğlu, bu ürünlerin payının şirket cirosunun yarısı değerinde olduğunu da sözlerine ekledi. 

  İnovatif ürün ticarileştirmesini ihracat kilogram birim değerini arttırmak için yaptıklarını anlatan Hidayet Kadiroğlu, bu amaçlarına kısa sürede ulaşarak ihracat kilogram birim değerini 5 dolara çıkardıklarını açıkladı. Elvan Grup Ar-Ge şirketinin bu sebeple Ar-Ge merkezi birincilik ödülünü aldığı biliniyor.

  5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde Arçelik ve Vestel şirketlerinin de ödül aldığı belirtildi. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Seçim Belirsizliği Kredi Faizlerini Vurdu!

  Merkez bankası tarafından uygulanan önlemlere ve eleştiri konusu olan düşük faiz politikasına karşın bankaların...

  Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

  Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti...

  Odeabank 11 Şehir için Genç Yetenekler Arıyor!

  Türk bankacılık sektöründe büyümek ve tüm bankacılık hizmetlerinde ilk akla gelen banka olmak için sürekli çalışmalarda bulunan Odeabank, kadrosunu da gün geçtikçe büyütüyor. Odeabank, Gişe Yetkilisi alımları yapacak.

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...