Ana SayfaEkonomiElvan Grup Ar-Ge Ödülünü Aldı

Elvan Grup Ar-Ge Ödülünü Aldı
E

-

Gıda sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Elvan Grup Ar-Ge merkezi ödül aldı. Geçtiğimiz günler içinde yapılan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından  düzenlenen 5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde Elvan grup Ar-Ge merkezi olarak birincilik ödülünü kazandı.

5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi ile yapılan ödül töreninin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Cami Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldığı bildirildi. Ödülü şirket adına Elvan Group Başkanı Hidayet Kadiroğlu aldı. Ödülü alan Kadiroğlu ödül töreni bittikten sonra açıklamalar yaptı. Kadiroğlu, basın mensupları karşısında yaptığı açıklamada Türkiye Ar-Ge merkezi sektörü içinde ilk merkezi kendilerini kurduğunu dile getirdi. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’nın 2012 yılı içinde kurdukları Ar-Ge merkezinin belgesini kendilerine verdiğini belirten Kadiroğlu bunun çok bir büyük bir onur olduğunu söyledi. Bu durumun üzerlerine sorumluluk yüklediğini de dile getiren Kadiroğlu bunun için çok ve bilinçli biçimde çalıştıklarını sözlerine ekledi. 

Türkiye’nin İlk Ar-Ge Merkezi 

Elvan grup bünyesinde yer alan Ar-Ge merkezinde şimdiye kadar 100 projenin tamamlandığı bildirildi. Elvan grup Ar-Ge merkezinde inovatif ürün ticarileştirmesi yapıldığı da belirtilirken şirket tarafından piyasanın ilk Ar-Ge merkezinin de 2012 yılında kurulduğu açıklandı. 20’den fazla inovatif ürünün şirketlerinde ticarileştiğini belirten Hidayet Kadiroğlu, bu ürünlerin payının şirket cirosunun yarısı değerinde olduğunu da sözlerine ekledi. 

İnovatif ürün ticarileştirmesini ihracat kilogram birim değerini arttırmak için yaptıklarını anlatan Hidayet Kadiroğlu, bu amaçlarına kısa sürede ulaşarak ihracat kilogram birim değerini 5 dolara çıkardıklarını açıkladı. Elvan Grup Ar-Ge şirketinin bu sebeple Ar-Ge merkezi birincilik ödülünü aldığı biliniyor.

5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde Arçelik ve Vestel şirketlerinin de ödül aldığı belirtildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol