Halkbank 100 Bin TL Konut Kredisi

0

Halkbank’tan Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyası

Ev kredisi almak için bankaların konut kredisi faiz oranlarına baktığınızda en düşük kredi faiz oranıyla kredi veren bankalardan birinin Halkbank olduğunu görürsünüz. Halkbank konut kredisi faiz oranı 1 puanın altındadır ve yüzde 0,95 olarak belirlenmiştir. Bu bankadan konut kredisi almak isteyen kişiler krediye ek bazı masrafları da öderler. Bu masrafları ödemeden kredi almanız söz konusu olmayacaktır.

Halkbank konut kredisi kampanyası için belirlenen yıllık maliyet oranına baktığımızda bu oranın yüzde 14,35 olduğunu görüyoruz. Bankanın bu kredi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler almak istedikleri evin fiyatının dörtte üçü kadar kredi alabilirler. Bu miktardan fazlasını kredi olarak almanız söz konusu değildir.

Konut kredisi kampanyasına ek olarak sizlerden alınacak masrafların genel toplamı 100 bin liralık bir konut kredisinde 1305 lira olacaktır. Ancak bu masraf toplamı kredinin taksitlerine eklenmez, masrafı en başta ödemeniz gerekiyor. Aksi halde krediniz çıktığında masraflar genel toplamı krediden kesilecektir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Halkbank konut kredisi kampanyası için 650 TL ekspertiz ücreti, 155 TL ipotek tesis bedeli, kredinin binde 5’i kadar da kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekecektir. Konut sigortası ve hayat sigortası için yıllık ne kadar prim ödemeniz gerektiğini ise en net bir şekilde bankanın şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Sizlerden herhangi bir şekilde kefil istenmeyen bu kredi kampanyasına başvurarak 100 bin lira kredi alır ve aldığınız krediyi 120 ayda bankaya geri ödemek isterseniz bunun için Halkbank’a her ay 1400 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Toplamda ise almış olduğunuz kredi için masraflar haricinde 169 bin 334 liralık bir geri ödeme yapmanız gerekir.  Bu da krediye ek olarak 69 bin 334 lira ödeme yapmanız anlamına geliyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın