Ana SayfaKredilerHalkbank 100 Bin TL Konut Kredisi

Halkbank 100 Bin TL Konut Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Halkbank’tan Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyası

  Ev kredisi almak için bankaların konut kredisi faiz oranlarına baktığınızda en düşük kredi faiz oranıyla kredi veren bankalardan birinin Halkbank olduğunu görürsünüz. Halkbank konut kredisi faiz oranı 1 puanın altındadır ve yüzde 0,95 olarak belirlenmiştir. Bu bankadan konut kredisi almak isteyen kişiler krediye ek bazı masrafları da öderler. Bu masrafları ödemeden kredi almanız söz konusu olmayacaktır.

  Halkbank konut kredisi kampanyası için belirlenen yıllık maliyet oranına baktığımızda bu oranın yüzde 14,35 olduğunu görüyoruz. Bankanın bu kredi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler almak istedikleri evin fiyatının dörtte üçü kadar kredi alabilirler. Bu miktardan fazlasını kredi olarak almanız söz konusu değildir.

  Konut kredisi kampanyasına ek olarak sizlerden alınacak masrafların genel toplamı 100 bin liralık bir konut kredisinde 1305 lira olacaktır. Ancak bu masraf toplamı kredinin taksitlerine eklenmez, masrafı en başta ödemeniz gerekiyor. Aksi halde krediniz çıktığında masraflar genel toplamı krediden kesilecektir.

  Halkbank konut kredisi kampanyası için 650 TL ekspertiz ücreti, 155 TL ipotek tesis bedeli, kredinin binde 5’i kadar da kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekecektir. Konut sigortası ve hayat sigortası için yıllık ne kadar prim ödemeniz gerektiğini ise en net bir şekilde bankanın şubelerinden öğrenebilirsiniz.

  Sizlerden herhangi bir şekilde kefil istenmeyen bu kredi kampanyasına başvurarak 100 bin lira kredi alır ve aldığınız krediyi 120 ayda bankaya geri ödemek isterseniz bunun için Halkbank’a her ay 1400 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Toplamda ise almış olduğunuz kredi için masraflar haricinde 169 bin 334 liralık bir geri ödeme yapmanız gerekir.  Bu da krediye ek olarak 69 bin 334 lira ödeme yapmanız anlamına geliyor. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...