Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Açıklandı

Google Haberlere Abone Ol:

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılan mülakat sonuçları bugün açıklandı. Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi internet sitesinde yayınlandı. 15 bin sözleşmeli öğretmen ve 5 bin dershane öğretmeninin ataması için yapılan mülakat sonuçlarını öğrenmek isteyenler MEB’in resmi sitesizi ziyaret edecek. Sonuçlar T.C. kimlik numarası ile öğrenilecek.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına itirazlar 29 Eylül tarihinde başlayacak ve 1 Ekim’de son bulacak. İtiraz sonuçları ise 3 Ekim’de açıklanacak. 

Tercihler Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada mülakatı geçen kişiler tercihlerini 4 Ekim ile 7 Ekim arasında internet üzerinden yapacak. İnternet üzerinde yapılan tercih sonuçları 10 Ekim’de açıklanacak. 

Atamalar 10 Ekim’de Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sözleşmeli öğretmenlik mülakatları 18 farklı ilde yapılmıştı.Bugün açıklanan sonuçlar ile mülakatı başarıyla geçtiğini öğrenen öğretmenlerin tercihleri sonucu atamalar 10 Ekim tarihinde yapılacak. Atamalarda mülakatta alınan puanların etkili olacağı bildirildi. Yapılan mülakatlarda aynı puanı alan adayların KPSS P21 puanları etkili olacak. Atamalardan sonra öğretmenlerin görev süresi hemen başlayacak.

5 Bin Atama Daha

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 5 bin sözleşmeli öğretmenin daha atanacağını dile getirdi.

Sözleşmeli öğretmenlerin bu yıl alacaklarını maaşın henüz belirlenmediğini belirten Yılmaz, maaş ışında ek ders ücreti, kurs ücreti gibi ücretlerinde öğretmenlere kazanç sağlayacağını dile getirdi. Yılmaz Güneydoğu’da sözleşmeli öğretmenlik yapan kişilere de tazminat adı ile 400-500 TL ek ödeme yapılacağını duyururken bu durumda Doğu’da öğretmenlik yapan kişilerin yaklaşık olarak aylık 5 bin Türk lirası maaşa sahip olacağını dile getirdi.

Atamalar Hangi Şehirlere Yapılacak?

10 Ekim 2016 tarihinde yapılacak sözleşmeli öğretmen atamalar Türkiye’nin dört bir yanına yapılacak. Sözleşmeleri öğretmenlik atamaları 49 farklı ilde yapılacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...