Ana SayfaEkonomiAkdeniz’de 500 Milyon Turist Hedefleniyor

Akdeniz’de 500 Milyon Turist Hedefleniyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  7’nci Akdeniz Turizm Forumu’na geçtiğimiz günlerde Mersin ev sahipliği yapmıştı. Gerçekleşen 7’nci Akdeniz Turizm Forumu’nun (Meditour 2016) sonuç bildirgesi açıklandı ve bildirgeye göre Akdeniz’de 2030 yılına kadar 500 milyon turist hedefleniyor.

  7’nci Akdeniz Turizm Forumu’nun (Meditour 2016) sonuç bildirgesi Tarsus’ta yer alan St.Paul Kilisesi’nde açıklandı. Bildirgeyi açıklayan isimlerin Med-Alliance Yönetim Kurulu üyesi Dr. Alaa E. Ezz ve MTSO Genel Sekreter Yardımcısı Ezgi Biçer Uçar olduğu belirtildi. Bildirgede Akdeniz’in önemli bir lokomotif olduğu belirtilirken Akdeniz’in yılda 343 milyon turist ağırladığı açıklandı. Akdeniz’in çektiği turist sayısıyla bölgede yeni bir iş alanı oluşturduğu açıklanırken Akdeniz’in doğal güzelliklere sahip bir bölge olduğu kaydedildi. Akdeniz’in doğada bulunan güzelliklerin yüzde 70’ine sahip olduğu açıklandı.

  Açıklanan bildirgede Akdeniz’in bir turizm harikası olarak tanıtılması için kamu ve özel sektörün birlikte hareket etmesinin gerektiği ve bu kapsamda çalışmalar yapılmasının şart olduğu belirtildi. Bu anlamda yapılacaklar arasında deniz, kum ve güneş turizmini korumak, Akdeniz’de yer alan kalite konsept merkezlerinin tek çatı altında toplanmasını sağlamak gibi işlemler olduğu belirtilen bildirgede Akdeniz’de yer alan turizm hareketinin devamının sağlanmasının amaçlanması konusunda fikir öne sürüldü.

  Bildirgede Pan Akdeniz platformu adı altında bir eğitim sistemi oluşturması gerektiği ve bu platform altında işletmeler ile akademisyenlerin birlikte çalışması gerektiği açıklandı. Bildirgede yer alan Pan Akdeniz platformu içinde turizm eğitimi verilmesi gerekiyor dendi. 

  Turizm Dostu Yeni Nesil Yetiştirmek

  Mersin’de gerçekleşen 7’nci Akdeniz Turizm Forumu’nun (Meditour 2016) sonuç bildirgesine göre Akdeniz’in içinde turizm dostu yeni bir nesil oluşmasının gerekliliğinin altı çizildi. Turizm’in ek bir gelir değil ana geçim kaynağı olması belirtilirken tüm bu işlemlerle birlikte 2030 yılı sonuna kadar Akdeniz’de ağırlanacak turist sayısının 500 milyona ulaşılacağı bildirildi. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...