KPSS Yeni Sınav Tarihleri Açıklandı

0

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yeni tarihleri açıklandı. ÖSYM tarafından 4 sınavın tarihi değişti. Buna göre önlisans, ortaöğretim, ALES ve DHBT sınavlarının tarihi değişti. Yeni tarihler ÖSYM’nin resmi web sitesinde yayınlandı. 

ÖSYM tarafından yapılan sınav tarihi değişiklikler ile beraber daha önce 22 Ekim 2016 tarihinde yapılacak olan KPSS önlisans sınavının yeni tarihi 16 Ekim 2016 oldu. KPSS ortaöğretim sınavı ise daha önce 23 Ekim 2016 tarihinde yapılacaktı. Yeni açıklama ile KPSS ortaöğretim( lise) sınavı 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak.

ALES tarihleri de değişti. Eski açıklama ile 20 Ekim 2016 tarihinde yapılması beklenen ALES Sonbahar dönemi sınavının yeni tarihi 18 Aralık 2016 oldu. 

23 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşecek olan KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavı ise yeni açıklama ile 4 Aralık 2016 tarihinde yapılacak. 

Tarihlerde yapılan değişikliklerle beraber başvuru süresi uzatılan KPSS sınavının başvuruları 5 Eylül 2016 tarihinde bitmişti.

Yeni tarihi ile 18 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olan ALES Sonbahar dönemi sınavı için başvurular hala devam ediyor. Başvuru yapacak adayların ÖSYM resmi web sitesini kullanması gerekiyor.

ÖSYM’den Duyuru

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınavlara girecek adaylar için sitesinde açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalara uyulmaması halinde adayların sınava alınmayacağını belirten ÖSYM şunları belirtti:

 

  • Sınav sonuçları bu yıl postayla gönderilmeyecek. Tüm sınav sonuçları ÖSYM’nin resmi sitesinde açıklanacak.
  • Sınav sonuçlarında adayın yaptığı yanlış ve doğru sayıları açıklanacak. Sınav sonuç belgesinde başka bilgilere yer verilmeyecek.
  • Sınav sorularının sınav sonrasında açıklanıp açıklanmayacağının henüz kesinleşmediği belirtildi. Kurumun sonuçları açıklamama hakkının da olduğu bildirildi.
  • Sınav sırasında kopya çeken, sınava cep telefonu ile beraber giren , elektronik eşyası ile sınava katılan kişilerin sınavları geçersiz sayılacak.
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın