Yeni Zelanda’da bir bebeğe 2 milyon TL değerinde piyango vurduğu açıklandı. Habere göre bebek için açılmış tahvil hesabı ile yarışmaya katılan bebek 2 milyon Türk lirası değerinde piyangonun sahibi oldu.

Yeni Zelanda’da gerçekleşen olay herkesi şaşırttı.Yeni Zelanda’da her ay çeşitli çekilişler düzenleyen ve para ödülü veren br tahvil fonunda ödül bu sefer bir bebeğe çıktı. Bebeğin adının açıklanmadığı haberde bebeğin toplamda 1 milyon Yeni Zelanda doları kazandığı bildirildi. 1 milyon Yeni Zelanda dolarının Türk lirasındaki karşılığı yaklaşık olarak 2 milyon TL.

Bebeğe ailesi tarafında açtırılan tahvil hesabına ödül çıkması ile büyük bir şaşkınlık yaşadığını belirten ailenin haberi tatil dönüşünde öğrendiği açıklandı. Yeni Zelanda’da yer alan tahvil fonunun her ay böyle bir yarışma düzenlediği, tahvil fonunda hesabı olan kişilerin de bu yarışmaya katılmaya hak kazandığı bildirildi. Yarışmada en büyük ödülün ise 1 milyon Yeni Zelanda doları olduğu öğrenildi.

180 Dolarlık Hesaba 2 Milyon TL Ödül

Bebekleri adına tahvil hesabı açan aile büyük bir sevinç yaşarken bebeğin kimliği ise açıklanmadı. Bebeğe yeni doğduğu gün hesap açıldığı ve hesabın 180 ABD doları değerinde olduğu bildirildi. Tahvil fonu adına çekilişi her ay ANZ bankasının yaptığı belirtildi. ANZ bankası tarafından bebeğe büyük ödülün çıktığı haberi doğrulandığı ama fazla detay verilmediği açıklandı. Banka tarafından detay verilmemesinin ailenin bir isteği olduğu bildirildi. Bebeğin ailesinin bu parayı nasıl kullanacaklarına dair bir bilgi gelmezken bu haber ile tahvil fonuna olan ilginin artacağı tahmin ediliyor. Bebeğin yaşı ile ilgili de bir açıklama yapılmazken isim gizliliğinin bebeğin güvenliği için yapıldığı ifade edildi. Para ödülünün aileye yakın zaman içinde tahsil edileceği bildirildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın