Ana SayfaEkonomiAlfemo’ya Kayyum Atandı

Alfemo’ya Kayyum Atandı
A

-

Mobilya mağaza grubu Alfemo’ya kayyum atandığı açıklandı.İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen inceleme kapsamında terör örgütlerine finansal destekelediği gerekçesiyle Alfemo şirketine kayyım atandığı bildirildi. Şirketin yönetimine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin atandığı açıklandı.

İzmir Sulh Ceza Hakimliği tarafından Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 13. ve 19. maddeleri üzerine Alfemo şirketine kayyum tayini yapıldığı belirtildi. Bu kayyum kararından sonra İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi yetkililerinin Alfemo’nun İzmir’de Torbalı’da bulunan fabrikasına gittiği ve burada inceleme yapıldığı, inceleme sonucunda da bazı belgelerin ele geçirildiği aktarıldı. 

Alfemo Torbalı fabrikasında görev yapan muhasebe müdürünün muhasebe defterinden para çıkması üzerine tutuklandığı bildirildi. Yapılan inceleme sonrası şirkete ait bazı evraklara el konulduğu ve muhasebe kayıtlarının da detaylı biçimde inceleceği belirtildi

İşten Çıkarma Olmayacak

Terör örgütüne maddi destek vermekle suçlanan Alfemo şirketinin yönetimi bir süre Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinde kalacak. Torbalı’da bulunan Alfemo şirketinde araştırma yapan İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi yetkilileri işini bitirdikten sonra fabrikada çalışan işçilerle toplantı gerçekleştirildi. Alfemo Torbalı fabrikasında toplam 600 işçinin çalıştığı bildirildi. Yönetime atanan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin bu 600 işçi ile toplantı yaptığı ve durumu anlattığı belirtildi. Toplantıda kimsenin işten çıkartılmayacağı da bildirildi.

Yapılan toplantıda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri fabrikada çalışan işçilere yalnızca yönetimin el değiştirdiğini ve işlerin aynı şekilde devam edeceğinin açıklandığı belirtildi. Alfemo fabrikası işçilerine kayyum atamasından sonra fabrikada yarım gün olan cumartesi tatilinin de tüm güne çıktığı açıklandı.

Terör örgütlerine destekten dolayı kayyum atanan Alfemo şirketler grubunun başkanı olan Ramazan Davulcuoğlu ve kardeşleri hakkında da yakalama çıkartıldığı ve kardeşlerin arandığı açıklandı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol