Ana SayfaEkonomiAlfemo’ya Kayyum Atandı

Alfemo’ya Kayyum Atandı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Mobilya mağaza grubu Alfemo’ya kayyum atandığı açıklandı.İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen inceleme kapsamında terör örgütlerine finansal destekelediği gerekçesiyle Alfemo şirketine kayyım atandığı bildirildi. Şirketin yönetimine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin atandığı açıklandı.

İzmir Sulh Ceza Hakimliği tarafından Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 13. ve 19. maddeleri üzerine Alfemo şirketine kayyum tayini yapıldığı belirtildi. Bu kayyum kararından sonra İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi yetkililerinin Alfemo’nun İzmir’de Torbalı’da bulunan fabrikasına gittiği ve burada inceleme yapıldığı, inceleme sonucunda da bazı belgelerin ele geçirildiği aktarıldı. 

Alfemo Torbalı fabrikasında görev yapan muhasebe müdürünün muhasebe defterinden para çıkması üzerine tutuklandığı bildirildi. Yapılan inceleme sonrası şirkete ait bazı evraklara el konulduğu ve muhasebe kayıtlarının da detaylı biçimde inceleceği belirtildi

İşten Çıkarma Olmayacak

Terör örgütüne maddi destek vermekle suçlanan Alfemo şirketinin yönetimi bir süre Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinde kalacak. Torbalı’da bulunan Alfemo şirketinde araştırma yapan İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi yetkilileri işini bitirdikten sonra fabrikada çalışan işçilerle toplantı gerçekleştirildi. Alfemo Torbalı fabrikasında toplam 600 işçinin çalıştığı bildirildi. Yönetime atanan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin bu 600 işçi ile toplantı yaptığı ve durumu anlattığı belirtildi. Toplantıda kimsenin işten çıkartılmayacağı da bildirildi.

Yapılan toplantıda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri fabrikada çalışan işçilere yalnızca yönetimin el değiştirdiğini ve işlerin aynı şekilde devam edeceğinin açıklandığı belirtildi. Alfemo fabrikası işçilerine kayyum atamasından sonra fabrikada yarım gün olan cumartesi tatilinin de tüm güne çıktığı açıklandı.

Terör örgütlerine destekten dolayı kayyum atanan Alfemo şirketler grubunun başkanı olan Ramazan Davulcuoğlu ve kardeşleri hakkında da yakalama çıkartıldığı ve kardeşlerin arandığı açıklandı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.