Ana SayfaEkonomiAlfemo’ya Kayyum Atandı

Alfemo’ya Kayyum Atandı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Mobilya mağaza grubu Alfemo’ya kayyum atandığı açıklandı.İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen inceleme kapsamında terör örgütlerine finansal destekelediği gerekçesiyle Alfemo şirketine kayyım atandığı bildirildi. Şirketin yönetimine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin atandığı açıklandı.

  İzmir Sulh Ceza Hakimliği tarafından Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 13. ve 19. maddeleri üzerine Alfemo şirketine kayyum tayini yapıldığı belirtildi. Bu kayyum kararından sonra İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi yetkililerinin Alfemo’nun İzmir’de Torbalı’da bulunan fabrikasına gittiği ve burada inceleme yapıldığı, inceleme sonucunda da bazı belgelerin ele geçirildiği aktarıldı. 

  Alfemo Torbalı fabrikasında görev yapan muhasebe müdürünün muhasebe defterinden para çıkması üzerine tutuklandığı bildirildi. Yapılan inceleme sonrası şirkete ait bazı evraklara el konulduğu ve muhasebe kayıtlarının da detaylı biçimde inceleceği belirtildi

  İşten Çıkarma Olmayacak

  Terör örgütüne maddi destek vermekle suçlanan Alfemo şirketinin yönetimi bir süre Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinde kalacak. Torbalı’da bulunan Alfemo şirketinde araştırma yapan İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi yetkilileri işini bitirdikten sonra fabrikada çalışan işçilerle toplantı gerçekleştirildi. Alfemo Torbalı fabrikasında toplam 600 işçinin çalıştığı bildirildi. Yönetime atanan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin bu 600 işçi ile toplantı yaptığı ve durumu anlattığı belirtildi. Toplantıda kimsenin işten çıkartılmayacağı da bildirildi.

  Yapılan toplantıda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri fabrikada çalışan işçilere yalnızca yönetimin el değiştirdiğini ve işlerin aynı şekilde devam edeceğinin açıklandığı belirtildi. Alfemo fabrikası işçilerine kayyum atamasından sonra fabrikada yarım gün olan cumartesi tatilinin de tüm güne çıktığı açıklandı.

  Terör örgütlerine destekten dolayı kayyum atanan Alfemo şirketler grubunun başkanı olan Ramazan Davulcuoğlu ve kardeşleri hakkında da yakalama çıkartıldığı ve kardeşlerin arandığı açıklandı.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...