Ana SayfaGündemMemurlara Yeni Not Sistemi

Memurlara Yeni Not Sistemi
M

-

Memurların yer değiştirmeleri ve terfi uygulamaları için yeni bir sistem uygulanacak. Yeni sistemde A,B,C ve D notları uygulanacak. Memur sisteminde yeni uygulama ile çalışanlar ikiye ayrılacak. Şuan da ülkede toplamda 3.1 milyon memurun çalıştığı belirtilirken bu memurların yönetici ve diğer personal olarak ikiye ayrılacağı açıklandı. Bu ayrışma için memurların bir süre değerlendirileceği, memurlara ait  ‘Başarı Değerlendirme Formu’ doldurulacağı belirtildi. Memurların incelenme süresinin altı ay ile bir yıl arasında olacağı belirtilirken memurlara bu başarı formu üzerinden puan verileceği belirtildi. Başarı Değerlendirme Formu’nda en yüksek puanın A grubunda olacağı belirtildi. Formda 90-100 puan alanlar A, 76 ile 89 arası puan alanlar B, 60 ile 75 arasında puan alanlar C ve son olarak 0-59 arası puan almış memurlar ile D puan düzeyinde olacak. D puanını alan kişilerin başarısız olduğu belirlenecek.

Puan Sistemi Değişiyor

‘Kamu Personelinin Başarılarının Değerlendirilmesine İlişkin Genel Yönetmelik Taslağı’na uygun biçimde düzenlenecek yeni tasarıda forma göre memurlar yönetici ya da diğer personel unvanını alacak. A ve B puan düzeyinde olan memurlara çeşit avantajlar sağlanacak. Bu memurlar görevlerinde yükselecek, yurtdışında görevlendirilecek, işle ilgili alanlarda kişisel gelişimleri desteklenecek ve yer değiştirme imkanları olacak. Sözleşmeli personeller arasında A düzeyinde olan kişilere ise belirli bir miktarda başarı ücreti ödenecek.

C ve D düzeyi içinde yer alan memurların ise eksiklerinin tespiti için görüşmeler yapılacak, bu düzeydeki memurlara gelişim planları uygulaması zorunlu kılınacak.

Başarı değerlendirmesi üç dönem boyunca yapılacak. Bu üç dönem boyunca alınacak puanlarda en az iki D düzeyinde olan memurlar için tedbirler alınacak ve görevleri değiştirilecek. D düzeyindeki bazı memurların ise görev yerlerinde değişiklik yapılacak.

Memurların başarı formunda görevdeki yetkinlikleri, hedefleri ve görevleri etkili olacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol