KPSS’siz 10 Bin Lise Mezunu Polis Alınacak

0

KPSS şartı aranmadan 10 bin lise mezunu polis alımlarıyla ilgili Polis Akademisi açıklama yaptı. Polis Akademisi’nin resmi internet sitesinde alınacak 10 bin lise mezunu polis memuru için başvuru şartları ve detayları açıklandı. Polis Akademisi’nin yaptığı açıklamaya göre 10 bin polis memuru alımı için başvurular 10 Ekim 2016 tarihinde başlayacak. Başvuruların ne zaman biteceği ise henüz açıklanmadı.

10 bin polis memuru alımı için adaylarda Kamu personeli seçme sınavı (KPSS) puanı aranmayacak. Alınacak 10 bin polis memurunun erkek olacağı belirtildi. Adayların en az lise mezunu olması ve askerliğini yapmış olmaları gerekiyor. Polis memuru alımı ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin erkek polis memuru alımı dışında 1000 tane de kadın polis memuru alınacağını belirtti. Soylu polislik için başvuran üniversite mezunu, 2015 ve 2016 KPSS puanı 60 üzerinde olan adayların ise polis olmak üzere eğitileceğini dile getirdi.

10 bin polis memuru alımı başvuruları için adayların 10 Ekim 2016 tarihi itibari ile başvuru yapması gerekecek. Polis memuru başvurularının Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden online yapılacağı belirtilirken adaylardan istenecek belgelerin ise yine aynı şekilde internette yayınlanacağı ifade edildi. Polis memuru alımı için başvuran adaylara fiziki yeterlilik ve mülakat sınavının da yapılacağı belirtildi. 

Polis Akademisi’nin resmi sitesinde açıklanan başvuru şartları ise şöyle:

  • 31 Aralık 2016 tarihi ile 28 yaşından gün almamış olmak,
  • En az Ortaöğretim (lise) ve dengi bir kurumdan mezun olmak,
  • Son 3 yıl içinde askerliğini yapmış olmak.

Polis meslek eğitimi için başvuran adayların ise 30 yaşından gün almamış olması, en az üniversite mezunu olması, askerliğini yapmış olması ve 2015 ya da 2016 yıllarında gerçekleşen KPSS lisans P3 puan türünde 60 ve üstü puan almış olması gerekiyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın