Ana SayfaKredilerFinansbank’tan Müşterinin Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi

Finansbank’tan Müşterinin Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Finansbank’tan Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi

  Kredi çekmek isteyen bir müşterinin banka gözüyle güvenilirlik derecesine kredi notu adı veriliyor. Bir kişinin kredi notunun yüksek olması bu kişinin rahatça kredi alabileceğini gösterirken kredi notunun düşük olması kredi alamamak anlamına geliyor.

  Finansbank gibi bazı bankalar özel kredi faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Kişiye özel olarak kredi faiz oranları değişen bu kredilerin faiz oranı belirlenirken kredi notuna bakılıyor. Kredi notunun yüksek olması daha düşük bir kredi faiz oranıyla kredi çekmek anlamına gelirken kredi notunun düşük olması kredi çekememek ya da krediyi yüksek faiz oranıyla çekmek anlamına geliyor.

  Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyasının 3 ay erteleme seçeneği de bulunuyor. Ancak bu erteleme seçeneğini kullandığınızda ertelediğiniz taksitleriniz için ek faiz ödemeniz gerekiyor. Bu da aylık taksitlerde yaklaşık olarak 20 lira fark etmesi anlamına geliyor. Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyasında vade seçenekleri 1 ay ile 48 ay arasında değişiyor. Dolayısıyla krediyi alırken seçmiş olduğunuz vade seçeneklerinin bu aralıkta olması gerekiyor.
  Finansbank’ın değişken kredi faiz oranları yüzde 1,20 ile 1,63 arasında değişiyor. Yani en düşük kredi faiz oranıyla kredi alabilecek olan kişi krediyi 1,20 kredi faiz oranıyla alırken en yüksek kredi faiz oranıyla kredi alabilecek olan kişi 1,63 oranıyla kredi alıyor. 

  En düşük kredi faiz oranıyla kredi alan bir kişi Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyası için 10 bin liralık krediyi 48 ay vadede aylık 290 lira taksitlerle ödeyebilir. En yüksek kredi faiz oranıyla kredi alan bir kişi ise almış olduğu krediyi öderken aylık 349 lira ödeme yapar. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.