Ana SayfaEkonomiDonald Trump’a Vergi Suçlaması

Donald Trump’a Vergi Suçlaması

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  ABD Başkan adayı olan Donald Trump’a vergi kaçakçılığı suçlaması yapıldı. Suçlamayı yapan kişi ise rakibi Hillary Clinton oldu. Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olan Donald Trump’ı vergi kaçakçılığı yapmakla suçladı. Seçim çalışmalarını Ohio eyaletinin Toledo kentinde sürdüren Clinton burada Trump hakkında çeşitli beyanlarda bulundu.

  ABD Başkanlık seçimi için çalışmalar hızla büyüyor. Bu anlamda sürekli karşı karşıya gelen Donald Trump ve Hillary Clinton cephesinde ise sular durulmuyor. Clinton son konuşmasında Donald Trump’a yüklenmeye devam etti. Donald Trump hakkında yapılan vergi beyannamesi haberi üzerine konuşan Clinton Donald Trump’ın 20 yıldır federal vergisi ödemediğini iddaa etti.

  Clinton Trump’ın ülkeye hiçbir katkı yapmamasını belirtirken kendisinin ve kendisi gibi vatandaşların ise yıllardır düzenli biçimde vergi ödediğini dile getirdi. Donald Trump ise Clinton’ın sözlerini yalanlamadı.

  Donald Trump İddaaları Reddetmedi

  Vergi beyannamesi ile ilgili haberin 1995 yılına ait olduğu belirtildi. Beyannameye göre Donald Trump’ın 1995 yılı içinde toplamda 916 milyon dolar zarar ettiği raporu Ulusal Vergi İdaresi’ne (ISR)’ye teslim ettiği belirtiliyor. Haber sonrası bu büyük zarardan sonraki yıllar boyunca Donald Trump’ın hiç vergi ödemediği iddaa edildi.

  Donald Trump ise bu iddaalar karşısında sessizliğini koruyor. Donald Trump yerine açıklama yapan kampanya ekibi bu konudaki iddaaları yalanlamadı. Yapılan yazılı açıklamada Donald Trump’ın gerekenden fazla vergi ödemediği ve yetenekli bir iş adamı olduğu belirtildi. Yazılı açıklamada ayrıca Trump’ın yıllardır devlete çeşitli vergiler ödediği ve bu vergilerin değerinin milyon dolarları bulduğu ifade edildi. Trump’ın eyalet, gayrimenkul ve şehir vergisi için milyon dolarlar ödediği açıklandı. 

  Donald Trump konuyla ilgili yalnızca daha az vergi ödemenin zekayla bir ilgisi olduğunu dile getirdi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Seçim Belirsizliği Kredi Faizlerini Vurdu!

  Merkez bankası tarafından uygulanan önlemlere ve eleştiri konusu olan düşük faiz politikasına karşın bankaların...

  Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

  Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti...

  Odeabank 11 Şehir için Genç Yetenekler Arıyor!

  Türk bankacılık sektöründe büyümek ve tüm bankacılık hizmetlerinde ilk akla gelen banka olmak için sürekli çalışmalarda bulunan Odeabank, kadrosunu da gün geçtikçe büyütüyor. Odeabank, Gişe Yetkilisi alımları yapacak.

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...