Donald Trump’a Vergi Suçlaması

0

ABD Başkan adayı olan Donald Trump’a vergi kaçakçılığı suçlaması yapıldı. Suçlamayı yapan kişi ise rakibi Hillary Clinton oldu. Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olan Donald Trump’ı vergi kaçakçılığı yapmakla suçladı. Seçim çalışmalarını Ohio eyaletinin Toledo kentinde sürdüren Clinton burada Trump hakkında çeşitli beyanlarda bulundu.

ABD Başkanlık seçimi için çalışmalar hızla büyüyor. Bu anlamda sürekli karşı karşıya gelen Donald Trump ve Hillary Clinton cephesinde ise sular durulmuyor. Clinton son konuşmasında Donald Trump’a yüklenmeye devam etti. Donald Trump hakkında yapılan vergi beyannamesi haberi üzerine konuşan Clinton Donald Trump’ın 20 yıldır federal vergisi ödemediğini iddaa etti.

Clinton Trump’ın ülkeye hiçbir katkı yapmamasını belirtirken kendisinin ve kendisi gibi vatandaşların ise yıllardır düzenli biçimde vergi ödediğini dile getirdi. Donald Trump ise Clinton’ın sözlerini yalanlamadı.

Donald Trump İddaaları Reddetmedi

Vergi beyannamesi ile ilgili haberin 1995 yılına ait olduğu belirtildi. Beyannameye göre Donald Trump’ın 1995 yılı içinde toplamda 916 milyon dolar zarar ettiği raporu Ulusal Vergi İdaresi’ne (ISR)’ye teslim ettiği belirtiliyor. Haber sonrası bu büyük zarardan sonraki yıllar boyunca Donald Trump’ın hiç vergi ödemediği iddaa edildi.

Donald Trump ise bu iddaalar karşısında sessizliğini koruyor. Donald Trump yerine açıklama yapan kampanya ekibi bu konudaki iddaaları yalanlamadı. Yapılan yazılı açıklamada Donald Trump’ın gerekenden fazla vergi ödemediği ve yetenekli bir iş adamı olduğu belirtildi. Yazılı açıklamada ayrıca Trump’ın yıllardır devlete çeşitli vergiler ödediği ve bu vergilerin değerinin milyon dolarları bulduğu ifade edildi. Trump’ın eyalet, gayrimenkul ve şehir vergisi için milyon dolarlar ödediği açıklandı. 

Donald Trump konuyla ilgili yalnızca daha az vergi ödemenin zekayla bir ilgisi olduğunu dile getirdi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın