ING Bank 7 Bin Kişiyi İşten Çıkarıyor

0

ING Bank 7 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Almanya’nın en büyük ikinci bankası olarak bilinen Commerzbank’ın 9 bin çalışanını işten çıkaracağını açıklamasından sonra yeni bir açıklamada ING Bank’dan geldi. ING Bank yetkilileri 7 bin kişinin işten çıkacağını açıkladı.

Hollanda merkezi kurulan ING Bank 7 bin işten çıkarma sebebi olarak yeni yapılanmayı gerekçe gösterdi. ING Bank yeni yapılanma çerçevesinde digital dönüşüm üzerine yoğunlaşacaklarını belirtirken bu işten çıkarmalarında bu dönüşüm sebebiyle yapılacağını ifade etti. Banka bu işten çıkarmalar ile yıllık olarak büyük bir miktarda tasarruf yapmayı amaçlıyor. Yapılacak yeni uygulamalar ile digital dönüşüme ağırlık verecek olan ING Bank’da işten çıkarmalarda birlikte yıllık tasarruf miktarının 900 milyon Euro olacağı tahmin ediliyor. ING Bank’ın işten çıkarmalara yakın zaman içinde başlayacağı, işten çıkarılacak kişilerle görüşüleceği belirtildi.

Hollanda ve Belçika’dan İşten Çıkarmalar Olacak

Birçok ülkede ve şehirde şubesi olan ING Bank da işten çıkarmaların ilk olarak Hollanda ve Belçika’da yapılacağı belirtildi. İşten çıkarmalarla ilgili açıklama yapan İNG Bank CEO’su Ralph Hammers önümüzdeki 5 yıllık süre içinde Hollanda’da bulunan İNG Bank şubelerinden toplamda 2 bin 300 kişinin işten çıkarılacağını belirtti. Hammers konuşmasında 2021 yılına kadar Belçika’danda işten çıkarmaların gerçekleşeceğini ve buradan da 2 bin 300 kişinin işten çıkarılacağını dile getirdi.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Bu işten çıkarmalar dışında ING Bank’a dış destek sağlayan birimlerde de toplamda 950 kişi 2021 yılına kadar işten çıkarılacak.

ING Bank’ın dünyanın birçok yerinde şubesi olduğu bilinirken bu şubelerde çalışan kişi sayısının da yaklaşık olarak 52 bin kişi olduğu belirtildi. Bankanın Hollanda’da çalışan sayısı 14 bin 800, Belçika’da çalışan sayısı 8 bin ve Almanya’da çalışan sayısının da  3 bin 800 olduğu açıklandı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın