Ana SayfaEkonomiING Bank 7 Bin Kişiyi İşten Çıkarıyor

ING Bank 7 Bin Kişiyi İşten Çıkarıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

ING Bank 7 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Almanya’nın en büyük ikinci bankası olarak bilinen Commerzbank’ın 9 bin çalışanını işten çıkaracağını açıklamasından sonra yeni bir açıklamada ING Bank’dan geldi. ING Bank yetkilileri 7 bin kişinin işten çıkacağını açıkladı.

Hollanda merkezi kurulan ING Bank 7 bin işten çıkarma sebebi olarak yeni yapılanmayı gerekçe gösterdi. ING Bank yeni yapılanma çerçevesinde digital dönüşüm üzerine yoğunlaşacaklarını belirtirken bu işten çıkarmalarında bu dönüşüm sebebiyle yapılacağını ifade etti. Banka bu işten çıkarmalar ile yıllık olarak büyük bir miktarda tasarruf yapmayı amaçlıyor. Yapılacak yeni uygulamalar ile digital dönüşüme ağırlık verecek olan ING Bank’da işten çıkarmalarda birlikte yıllık tasarruf miktarının 900 milyon Euro olacağı tahmin ediliyor. ING Bank’ın işten çıkarmalara yakın zaman içinde başlayacağı, işten çıkarılacak kişilerle görüşüleceği belirtildi.

Hollanda ve Belçika’dan İşten Çıkarmalar Olacak

Birçok ülkede ve şehirde şubesi olan ING Bank da işten çıkarmaların ilk olarak Hollanda ve Belçika’da yapılacağı belirtildi. İşten çıkarmalarla ilgili açıklama yapan İNG Bank CEO’su Ralph Hammers önümüzdeki 5 yıllık süre içinde Hollanda’da bulunan İNG Bank şubelerinden toplamda 2 bin 300 kişinin işten çıkarılacağını belirtti. Hammers konuşmasında 2021 yılına kadar Belçika’danda işten çıkarmaların gerçekleşeceğini ve buradan da 2 bin 300 kişinin işten çıkarılacağını dile getirdi.

Bu işten çıkarmalar dışında ING Bank’a dış destek sağlayan birimlerde de toplamda 950 kişi 2021 yılına kadar işten çıkarılacak.

ING Bank’ın dünyanın birçok yerinde şubesi olduğu bilinirken bu şubelerde çalışan kişi sayısının da yaklaşık olarak 52 bin kişi olduğu belirtildi. Bankanın Hollanda’da çalışan sayısı 14 bin 800, Belçika’da çalışan sayısı 8 bin ve Almanya’da çalışan sayısının da  3 bin 800 olduğu açıklandı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.