Ana SayfaEkonomiING Bank 7 Bin Kişiyi İşten Çıkarıyor

ING Bank 7 Bin Kişiyi İşten Çıkarıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  ING Bank 7 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Almanya’nın en büyük ikinci bankası olarak bilinen Commerzbank’ın 9 bin çalışanını işten çıkaracağını açıklamasından sonra yeni bir açıklamada ING Bank’dan geldi. ING Bank yetkilileri 7 bin kişinin işten çıkacağını açıkladı.

  Hollanda merkezi kurulan ING Bank 7 bin işten çıkarma sebebi olarak yeni yapılanmayı gerekçe gösterdi. ING Bank yeni yapılanma çerçevesinde digital dönüşüm üzerine yoğunlaşacaklarını belirtirken bu işten çıkarmalarında bu dönüşüm sebebiyle yapılacağını ifade etti. Banka bu işten çıkarmalar ile yıllık olarak büyük bir miktarda tasarruf yapmayı amaçlıyor. Yapılacak yeni uygulamalar ile digital dönüşüme ağırlık verecek olan ING Bank’da işten çıkarmalarda birlikte yıllık tasarruf miktarının 900 milyon Euro olacağı tahmin ediliyor. ING Bank’ın işten çıkarmalara yakın zaman içinde başlayacağı, işten çıkarılacak kişilerle görüşüleceği belirtildi.

  Hollanda ve Belçika’dan İşten Çıkarmalar Olacak

  Birçok ülkede ve şehirde şubesi olan ING Bank da işten çıkarmaların ilk olarak Hollanda ve Belçika’da yapılacağı belirtildi. İşten çıkarmalarla ilgili açıklama yapan İNG Bank CEO’su Ralph Hammers önümüzdeki 5 yıllık süre içinde Hollanda’da bulunan İNG Bank şubelerinden toplamda 2 bin 300 kişinin işten çıkarılacağını belirtti. Hammers konuşmasında 2021 yılına kadar Belçika’danda işten çıkarmaların gerçekleşeceğini ve buradan da 2 bin 300 kişinin işten çıkarılacağını dile getirdi.

  Bu işten çıkarmalar dışında ING Bank’a dış destek sağlayan birimlerde de toplamda 950 kişi 2021 yılına kadar işten çıkarılacak.

  ING Bank’ın dünyanın birçok yerinde şubesi olduğu bilinirken bu şubelerde çalışan kişi sayısının da yaklaşık olarak 52 bin kişi olduğu belirtildi. Bankanın Hollanda’da çalışan sayısı 14 bin 800, Belçika’da çalışan sayısı 8 bin ve Almanya’da çalışan sayısının da  3 bin 800 olduğu açıklandı.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...