Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) resmi internet sitesi yenilendi. Yenilenme amacının sitenin daha kolay bir erişime sahip olması olduğu belirtildi. Resmi site yeni tasarımıyla yeniden hizmete açıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) resmi sitesinde artık daha kolay bir erişim söz konusu. Yeni düzenlenen sitede kurumsal logoda bulunan turuncu ve beyaz renklerinin kullanıldığı gözlendi. Sitede sınavların artık ‘yakındakiler’ adlı başlıkta yer alacağı bildirildi. Adayların daha kolay bir kullanım imkanının olacağı yeni resmi sitede bazı yeniliklerinde yapıldığı görüldü. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) yeni düzenlenen resmi sitesinde artık bazı uyarılara da yer verilecek. Artık resmi internet sitesinde adayların daha bilinçli olmasını sağlamak için sınavlarda ‘yaklaşıyor’, ‘süresi doluyor’ ve ‘devam ediyor’ uyarılarının verileceği belirtildi. Buna göre uyarılarla sınavlar adaylara hatırlatılacak.

Yenilenen Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) resmi web sitesinde ‘bilgi notları’ adında bir bölüm olacak. Sitede yapılan yeni düzenleme bilgi notları bölümünde adaylar ‘sınav tarihleri’, ‘yabancı dil sınav eşdeğerlikleri’ ve ‘işlem ücretleri’ gibi bilgilere hızlıca erişebilecek. 

Sitede Yenilikler Yapıldı 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) yeni düzenlenen sitesinde bir yenilikte haberlerle ilgili bölümde olacak. Sitede kategori olarak ‘basın odası’ adında bir bölüm olacak. Burada ise haberler yer alacak. Basın odası bölümünde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına dair basında çıkan haberlere yer verilecek. Basın odası başlığı içinde sitenin Twitter ve Facebook isimli sosyal medya hesaplarının adresleri de kısa link biçiminde yer alacak. 

Yeni düzenlenen resmi web sitesinde her türlü bilgiye erişmek daha kolay olurken adaylar için daha modern bir tasarıma sahip site hazırlandığı gözlendi. Sitenin arka planında beyaz rengi kullanıldı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın