Milli Eğitim Reform Paketi Açıklandı

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Binali Yıldırım’ın daha öncesinde bahsettiği eğitim reform paketinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Eğitim reform paketine göre artık öğrencilere beşinci sınıfta yalnızca yabancı dil dersi verilecek, bunun dışında hiçbir ders olmayacak. Reform paketine göre 4+4+4 sistemi devam ederken eğitimde artık tekli sisteme geçileceği belirtildi. Buna göre öğrenciler artık gün içinde sabahçı ve öğlenci tarzında ikili sistemle değil bütün gün ders görecek. Tekli sistemde dersler sabah 09:00’da başlayacak e akşam 16:00’ya kadar sürecek. Okul öncesi eğitimde ise eğitimler önce pilot bir sınıfta yapılacak.

Milli Eğitim reform paketinde 2.5 yıldır üzerinde çalışma yapılan yabancı dil paketi tam olarak hayata geçecek. Bu proje ile okullarda daha kaliteli bir yabancı dil eğitimi verilmesi amaçlanacak. Öğrencilere beşinci sınıfta tüm bir yıl boyunca yabancı dil eğitimi verilecek ve öğrencilerin bu konuda daha yetkin olmaları sağlanacak. Yabancı dilin yanında Türkçe’ye de yer verilecek. Öğrencilere beşinci sınıfta Türkçe-İngilizce, Türkçe- Almanca, Türkçe- Fransızca ve Türkçe -Arapça dersleri verilecek.

Yabancı Dil Atamaları Artacak

Reform paketinde açıklanan yabancı dil eğitimi sırasında iptal edilen beşinci sınıf dersleri ise öğrencilere dördüncü ve altıncı sınıfta verilecek. İngilizce dersleri eski sistemdeki gibi ilkokul ikinci sınıftan itibaren yeniden verilecek. Yıllık 500 olan yabancı dil öğretmeni ataması daha da arttırılacak. Fransızca, Almanca gibi alanlarda da atamalar çoğalacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı reform paketi ile tekli sisteme geçildiğinde ihtiyaç dahilinde 3 bin yeni okul daha açılacak. Tekli sistemde yer alan sınıflarda öğrenci sayısı 30’u geçmeyecek. Yapılacak çalışmalar ile ders sayısı daha az olacak ama ders yoğunluğu artacak. 

Dersler sabah 9 ile akşam 16:00 arası yapılacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...