Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Kampanyası

Ev kredisi almak için tercih ettiğiniz banka Akbank ise ortalama bir kredi faiz oranından faydalanarak bankadan kredi çekebilirsiniz. Akbank konut kredisi faiz oranları vade seçenekleri ve kredi miktarına göre değişiklik gösterebilen oranlardır. Bu bankanın mevcut kredi kampanyasından faydalanarak evinizin değerinin yüzde 75’i kadar kredi alabilirsiniz. Üstelik Akbank konut kredisi kampanyasından faydalanacak olan kişilerden kefil istenmiyor, sadece alınan ev kredinin borcu bitene kadar ipotek ediliyor.

Akbank konut kredisi faizleri sabit olmayıp değişkendir. Bu nedenle daha düşük bir kredi faiz oranıyla kredi çekmek isteyen kişilerin vade seçeneklerini azaltmaları gerekiyor.  Eğer uzun vadeli kredi alırsanız elbette ki yüksek kredi faiz oranıyla kredi çekmiş olursunuz. Ancak bunun yerine kısa vadeli bir konut kredisi aldığınız zaman daha düşük bir kredi faiz oranıyla kredi çekmiş olacaksınız.

Bankadan kredi çekmek için belirlediğiniz miktar 100 bin liraysa bu kredi paketi için bankaya ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti 500 lira olacaktır, bu kredi tahsis ücretine ek olarak ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli de ödemeniz gerekir. Kredi için belirlenen ekspertiz ücreti 750 lirayken ipotek tesis bedeli 116 liradır.

Yüzde 15,81 yıllık maliyet oranıyla sizlere sunulan bu kredi kampanyasından faydalandığınız takdirde 120 aya kadar olan vade seçeneklerinden birinden faydalanabiliyorsunuz. Talep ettiğiniz vade seçeneğini kredi başvurusu esnasında belirtmeniz gerekiyor.

120 ayda geri ödemek üzere 100 bin lira Akbank konut kredisi aldığınızda 120 ay boyunca eşit taksitlerle her ay 1476 liralık ödeme yapmanız gerekiyor. Bu şekilde fazladan 77 bin 196 lira ödeyerek borcunuzun tamamını ödemiş olursunuz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.