Ana Sayfa Ekonomi Türklerden Bahreyn’e İki Dev Proje

Türklerden Bahreyn’e İki Dev Proje

-

Türk müteahhitler Bahreyn’de iki dev projeye imza atacak. Yeni bir şehir kurmayı planlayan müteahhitler Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman basın muhabirlerine yaptığı açıklama ile projeden ilk kez söz etti. Barman DEİK tarafından yapılan “Yatırım ve Yatırımcıyı Bilgilendirme Seferi” ile 15 kişilik bir grubun Bahreyn’e gittiğini belirtti ve burada 50’den fazla üst düzey yönetici ile görüşüldüğünü açıkladı.

Barman, Bahreyn İskan Bakanı Basim Bin Yakup El Hamer ile görüşme sağladıklarını dile getirdi ve bu görüşmede müteahhitler için izin çıktığını belirti. Türk müteahhitleri ilgilendiren görüşmede 20 bin konut yapılması için onay alındığı belirtildi. 

Bahreyn İskan Bakanı Basim Bin Yakup El Hamer ile yapılan görüşme sonrası müjdeyi aldıklarını dile getiren Uğurcan Barman, uzun süredir bu onayı beklediklerini belirtti.

Barman, Bahreyn’de inşa edilecek 20 bin konutun her dairesinin en az 200 metrekarelik olacağını ve 2+1 şeklinde dizayn edileceğini açıkladı. 20 bin konutluk iki proje yapılacağını belirten Barman böylece Bahreyn’de 40 bin konutluk büyük bir şehir inşa edileceğini aktardı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman yapılacak 40 bin konutluk dev projenini tamamının Türk müteahhitler tarafından yapılacağını dile getirdi ve bu konuda Türk müteahhitlerin çok güzel işler başaracağına inandıklarını belirtti. Türklerin dünyanın birçok yerinde başarı kaydettiğini dile getiren Muhammet Uğurcan Barman Türkiye-Bahreyn İş Konseyi olarak sürekli olarak projeyi destekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

20 Bin Konutluk İki Proje

Bahreyn’de Türk müteahhitler tarafında yapılacak iki dev projede projelerin her birinde 20 bin konut inşa edilecek. Konutlarda yer alan daireler 2+1 olacak ve en az 200 metrekareden oluşacak. Bu konutlarda çok fazla sayıda insanın ikamet edeceği belirtildi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,857BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler