Ana SayfaEkonomiTürklerden Bahreyn’e İki Dev Proje

Türklerden Bahreyn’e İki Dev Proje

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk müteahhitler Bahreyn’de iki dev projeye imza atacak. Yeni bir şehir kurmayı planlayan müteahhitler Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman basın muhabirlerine yaptığı açıklama ile projeden ilk kez söz etti. Barman DEİK tarafından yapılan “Yatırım ve Yatırımcıyı Bilgilendirme Seferi” ile 15 kişilik bir grubun Bahreyn’e gittiğini belirtti ve burada 50’den fazla üst düzey yönetici ile görüşüldüğünü açıkladı.

Barman, Bahreyn İskan Bakanı Basim Bin Yakup El Hamer ile görüşme sağladıklarını dile getirdi ve bu görüşmede müteahhitler için izin çıktığını belirti. Türk müteahhitleri ilgilendiren görüşmede 20 bin konut yapılması için onay alındığı belirtildi. 

Bahreyn İskan Bakanı Basim Bin Yakup El Hamer ile yapılan görüşme sonrası müjdeyi aldıklarını dile getiren Uğurcan Barman, uzun süredir bu onayı beklediklerini belirtti.

Barman, Bahreyn’de inşa edilecek 20 bin konutun her dairesinin en az 200 metrekarelik olacağını ve 2+1 şeklinde dizayn edileceğini açıkladı. 20 bin konutluk iki proje yapılacağını belirten Barman böylece Bahreyn’de 40 bin konutluk büyük bir şehir inşa edileceğini aktardı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman yapılacak 40 bin konutluk dev projenini tamamının Türk müteahhitler tarafından yapılacağını dile getirdi ve bu konuda Türk müteahhitlerin çok güzel işler başaracağına inandıklarını belirtti. Türklerin dünyanın birçok yerinde başarı kaydettiğini dile getiren Muhammet Uğurcan Barman Türkiye-Bahreyn İş Konseyi olarak sürekli olarak projeyi destekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

20 Bin Konutluk İki Proje

Bahreyn’de Türk müteahhitler tarafında yapılacak iki dev projede projelerin her birinde 20 bin konut inşa edilecek. Konutlarda yer alan daireler 2+1 olacak ve en az 200 metrekareden oluşacak. Bu konutlarda çok fazla sayıda insanın ikamet edeceği belirtildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...