KYK Yurtlarında Çamaşır Yıkamak Ücretli Oldu!

0

Artık Çamaşırhaneler Ücretsiz Kullanılamayacak

Kredi Yurtlar Kurumu’nun yurtlarında çamaşır yıkamak ücretli oldu. Mersin’deki devlet yurtlarında kalan öğrenciler artık çamaşır yıkayabilmek için ücret ödemek zorunda kalacaklar. Belirlenen tarifeye göre 7 kilograma kadar çamaşır yıkama ücreti 8 TL, 7 kilograma kadar çamaşır kurutma ücreti ise 6,5 TL’den başlıyor. Buna ek olarak ütü yapmak isteyen öğrencilerin de ücret ödemesi gerekiyor. Gömlek ütületmek isteyen öğrenci 2,5 TL, pantolon ütületmek isteyen öğrenci 2 TL, ceket ütületmek isteyen öğrenci 4,5 TL, takım ütületmek isteyen öğrenci ise 5 TL ücret ödemek zorunda kalacak.

Bazı Yurtlarda Geçmişte de Aynı Uygulama Vardı

Devlet yurtlarının çoğunda çamaşır yıkamak isteyen öğrencilerden ücret alınmıyor. Ancak önceki yıllarda da bazı yurtlarda bu işlem için ücret talep edildiği biliniyor. Son olarak alınan kararla Mersin’deki tüm yurtların ücretli çamaşırhane sistemine geçmesi yakın zamanda bütün yurtlarda aynı uygulamanın geçerli olacağının sinyallerini veriyor. Buna göre ayda 4 kez çamaşır yıkamak ve yıkadığı çamaşırları kurutmak isteyen öğrenci aylık olarak bu işlem için 58 lira ödemek zorunda kalacak.

Yemek Yardımına Verilen Zam Yemek Zamlarını Karşılamıyor!

KYK yurtlarında kalan öğrencilere verilen yemek yardımı bedellerine sadece 50 kuruşluk bir artırım uygulanırken yemeklerin tamamına zam gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Sadece akşam yemeği için verilen yardıma 50 kuruşluk bir zam verilirken yemeklerin tamamı zamlandı. KYK yurtlarının yemekhanelerinde verilen çorba 1,5 TL’den 1,75 TL’ye, kuru fasulye ve nohut yemeği 2,5 TL’den 3 TL’ye yükseldi. Birçok kahvaltılık yiyeceğe de zam yapılması gözlerden kaçmadı. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın