Ana SayfaEkonomiKYK Yurtlarında Çamaşır Yıkamak Ücretli Oldu!

KYK Yurtlarında Çamaşır Yıkamak Ücretli Oldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Artık Çamaşırhaneler Ücretsiz Kullanılamayacak

  Kredi Yurtlar Kurumu’nun yurtlarında çamaşır yıkamak ücretli oldu. Mersin’deki devlet yurtlarında kalan öğrenciler artık çamaşır yıkayabilmek için ücret ödemek zorunda kalacaklar. Belirlenen tarifeye göre 7 kilograma kadar çamaşır yıkama ücreti 8 TL, 7 kilograma kadar çamaşır kurutma ücreti ise 6,5 TL’den başlıyor. Buna ek olarak ütü yapmak isteyen öğrencilerin de ücret ödemesi gerekiyor. Gömlek ütületmek isteyen öğrenci 2,5 TL, pantolon ütületmek isteyen öğrenci 2 TL, ceket ütületmek isteyen öğrenci 4,5 TL, takım ütületmek isteyen öğrenci ise 5 TL ücret ödemek zorunda kalacak.

  Bazı Yurtlarda Geçmişte de Aynı Uygulama Vardı

  Devlet yurtlarının çoğunda çamaşır yıkamak isteyen öğrencilerden ücret alınmıyor. Ancak önceki yıllarda da bazı yurtlarda bu işlem için ücret talep edildiği biliniyor. Son olarak alınan kararla Mersin’deki tüm yurtların ücretli çamaşırhane sistemine geçmesi yakın zamanda bütün yurtlarda aynı uygulamanın geçerli olacağının sinyallerini veriyor. Buna göre ayda 4 kez çamaşır yıkamak ve yıkadığı çamaşırları kurutmak isteyen öğrenci aylık olarak bu işlem için 58 lira ödemek zorunda kalacak.

  Yemek Yardımına Verilen Zam Yemek Zamlarını Karşılamıyor!

  KYK yurtlarında kalan öğrencilere verilen yemek yardımı bedellerine sadece 50 kuruşluk bir artırım uygulanırken yemeklerin tamamına zam gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Sadece akşam yemeği için verilen yardıma 50 kuruşluk bir zam verilirken yemeklerin tamamı zamlandı. KYK yurtlarının yemekhanelerinde verilen çorba 1,5 TL’den 1,75 TL’ye, kuru fasulye ve nohut yemeği 2,5 TL’den 3 TL’ye yükseldi. Birçok kahvaltılık yiyeceğe de zam yapılması gözlerden kaçmadı. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.