11. Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu (İstanbul Airshow) 6 Ekim’de başladı. Bölgenin en büyük sivil havacılık fuarı adıyla anılan İstanbul Airshow’da THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı konuşma yaptı.

İstanbul Airshow 2016 Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda açıldı. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı açılıştan yaptığı konuşma da Türk Hava Yolları’nın (THY) son yıllarda başarısı arttığını belirterek bu başarının altında yatan sebebin 13 yıldır korudukları istikrar olduğunu açıkladı. Aycı Türkiye’de yapılan ve yapılacak olan havalimanları ile daha da güçlendiklerini ifade etti.

11.’si  düzenlenen Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu çerçevesinde açıklamalarda bulunan İlker Aycı, Türk Hava Yolları’nın Türkiye’de dünyada çok iyi temsil ettiğini dile getirirken son yıllarda yapılan sivil havacılık ve savunma sanayi adımlarını değerlendirdi. Aycı bu konuda atılan adımların her geçen yıl daha da güçlendiğini dile getirdi ve bu sanayilerde yapılacak çalışmaların havacılık sektörünü başka bir alana taşıyacağını belirtti. 3.Havalimanı projesini desteklediklerini ifade eden Aycı bu projeninin zor zamanlarda yapıldığını dile getirdi.

11. Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu açılışında konuşma yapan isimlerden birisi de TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Şener oldu. Şener fuarın yıllar içinde oldukça geliştiğini söyledi. Türkiye’nin Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nün (ICAO) konsey üyesi olmasının da büyük bir başarı olduğunu sözlerine ekledi. Mint Fuarcılık Genel Müdürü Feyzan Erel‘de konuşma yaparak 3.Havalimanı açıldıktan sonra Airshow fuarının daha çok güçleneceğini ifade etti. 

Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu (İstanbul Airshow) fuarı 1996 yılından beri devam ediyor. 20 yıldır yapılan havacılık fuarının 2 yılda bir yapıldığı belirtildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın