Ana SayfaEkonomiÖrtü Altı Sebze Üretimine Başlandı

Örtü Altı Sebze Üretimine Başlandı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Antalya’nın Gazipaşa isimli ilçesinde örtü altı sebze sezonu açıldı. Örtü altı yaş meyve ve sebze üretiminin 28 bin dekar alanında yapılacağı bildirildi. Geçen yıl bu bölgede 350 bin ton ürün elde edildiği belirtilirken bu yıl 400 bin ton ürün elde edilmesinin amaçlandığı ifade edildi. İlçede 1200 dekar muz, 6 bin 800 dekar çilek, 5 bin 210 dekar domates, 8 bin 750 dekar salatalık ve 6 bin 040 dekar alanında da biber, patlıcak gibi bitkilerin yetiştirildiği açıklandı. Geçtiğimiz yıl 350 bin ton olan üretimde bu yıl 400 bin ton hedefleniyor.

  Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, Gazipaşa’da örtü altı yaş meyve ve sebze üretiminin başladığını vurgulayarak salatalık ve patlıcan gibi sebzelerin hallere gelmeye başladığını ifade etti. Ziraat odası olarak üreticileri desteklerini belirten Çelik fiyatların istikrarını koruması için çaba gösterdiklerini ifade etti. Salatalığın 1.70 liradan, patlıcanın ise 1.50 liradan alıcı bulduğunu dile getiren Çelik fiyatların böyle devam etmesini umduklarını da sözlerine ekledi.

  Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, geçen yıl örtü altı yaş meyve ve sebze üretiminde kötü bir sezon geçirdiklerini bu yıl ise böyle bir olay yaşamamayı umut ettiklerini söyledi. 

  Rusya’ya İhracat

  Gazipaşa Hal ve Komisyoncular Dernek Başkanı Hamdi Fidan ise sezona iyi bir giriş yaptıklarını belirterek bunun böyle devam etmesini hedeflediklerini ifade etti. Fidan Rusya ile yapılacak alışverişte önceki yıllara göre bir iyileşme olduğunu ama  gümrük kapılanın hala kapalı olduğunu sözlerine ekledi. Bu ay ortasına doğru gümrük kapılarının açıldığını belirten Fidan ihracat için Rusya’nın tercih edildiğini dile getirdi. Gümrük kapılarının açılması ile üreticinin de rahatlayacığını belirten Gazipaşa Hal ve Komisyoncular Dernek Başkanı Hamdi Fidan üretime de bu yıl daha çok özen gösterdiklerini açıkladı. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...