KPSS Önlisans Sınavı Giriş Yerleri Belli Oldu

0

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 16 Ekim tarihinde yapılacak KPSS önlisans sınavına girecek adayların giriş yerlerini açıkladı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi internet sitesinde yayınlanan giriş belgelerini öğrenmek isteyen adayların T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme girerek giriş yerlerini öğrenmesi gerekiyor. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın önlisans sınavı 16 Ekim 2016 tarihinde yapılacak. KPSS Ortaöğretim sınavı ise 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi sitesinde haberi ‘’ Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans:Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi’’ başlığı ile duyurdu. 

Sınav giriş yerlerinin açıklandığı duyuruda KPSS önlisans sınavına başvuru yapan adayların sınav yeri atamalarının yapıldığı belirtildi. KPSS önlisans sınavına girecek adayların hepsinin sınav yerleri burada belirtildi. KPSS önlisans sınavı 16 Ekim tarihinde yapılacak , sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz netlik kazanmadı. 

Yakın zaman içinde Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın önlisans ve ortaöğretim (lise) sınavlarının tarihi değişmiş ve yeni tarihlerde açıklanmıştı. KPSS önlisans sınavı son güncellenen hali ile önümüzde hafta sonu yapılacak. KPSS devam sınavı olan ortaöğretim sınavı da 10 Aralık tarihinden 20 Kasım 2016 tarihine çekildi. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

16 Ekim 2016 tarihinde yapılacak KPSS önlisans sınavında adayların dikkat etmesi gereken noktalar olacak. Sınava girecek adayların yanında cep telefonu, çağrı cihazı, telsiz, radyo vb. iletişim araçlarını taşımaması gerekiyor. Sınava cep telefonu vb. cihazlarla giriş yapmak yasak olacak.

KPSS önlisans sınavına girecek adayların yanında sınava giriş belgesi ve nüfuz cüzdanının da olması gerekecek. Sınava girecek adayların sınav esnasında birbirleri ile ve sınav görevlisi ile konuşması da yasak olacak. Sınav kurallarına aykırı davranan kişilerin sınavları geçersiz sayılacak ve adaylar sınav salonundan çıkarılacaktır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın