Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan basın mensuplarına çeşitli açıklamalarda bulundu. Yapılacak yenilikler hakkında konuşan Arslan köprüden geçiş yapanlarla ilgili de açıklama yaptı. Yavuz Sultan Selim köprüsünden yüksek geçiş ücreti ödemek yerine Fatih Sultan Mehmet köprüsünden geçiş yapmak zorunda kalan ağır tonajlı araçlar hakkında konuşma yaptı. Arslan bu yöntemi uygulayan ağır tonajlı araçlar hakkında ceza verileceğini açıkladı. Arslan Yavuz Sultan Selim köprüsünde çok şikayet alan geçiş ücretleri ile ilgili bir düzenleme yapılmayacağını ve fiyatların aynen devam edeceğini açıkladı. Bu ücretler sebebiyle diğer köprüleri tercih edenleri kaçak geçiş yapmakla suçlayan Bakan Arslan bu kişilere para cezası verileceğini, bu para cezasını normal geçiş ücretinin 10 katı değerinde olacağını belirtti.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan diğer köprüyü kullanarak kaçak geçiş yapan ağır tonajlı araçlara para cezası dışında kurallara uymadıkları için yeni bir ceza daha kesileceğini açıkladı. Arslan bu iki cezanın birleşmesiyle beraber kaçak geçiş yapan araçların yüklü bir miktar ceza ödeyeceğini de sözlerine ekledi. Yavuz Sultan Selim köprüsünü yüksek geçiş ücreti sebebi ile kullanmayan ağır tonajlı araçlar böylelikle çok daha fazla para ödemiş olacak. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan bu konu üzerinde çalışmalar yapıldığını belirtti.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan Mahmutbey gişeleri hakkında da soruları cevapladı. Arslan Mahmutbey gişeleri ilgili olarak yapılacak çalışmaların ve gişelerin kaldırılması yönünde yapılan çalışmalarda bazı sorunların olduğunu dile getirdi. Arslan sorun olan Mahmutbey gişelerinde serbest geçiş sistemi getirileceğini ve bunun üzerine çalıştıklarını, serbest geçiş sisteminin 45 gün içinde kullanıma açılacağını açıkladı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan verdiği geçici rahatsızlıktan dolayı bölge halkından da özür dilediklerini sözlerine ekledi ve sistemin en geç 45 gün içinde geçerli olacağını belirtti. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın