Alışverişten tatile, eğitimden sağlığa kadar birçok alanda ihtiyaçlarımız için nakit gereksinimi duyuyoruz. Bu konuda yardımımıza koşan bankalardan bir tanesi de Akbank. Akbank ihtiyaç kredileri üst sınırla kısıtlı değil.

Müşterilerin ihtiyaçlarına göre değerlendirme yapılıp ona göre kredi tutarını belirleyen Akbank başvuruları 2-3 gün içerisinde onaylıyor. 18 yaşından büyük olan müşterilerin başvuru yapabileceği Ekim 2016 Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları internet sitesi üzerinden resmi olarak açıklandı.

48 aya kadar vade seçenekleri sunan Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları aylık yüzde 1,39 olarak belirlenmiş. Yıllık olarak ise yüzde 20,30 maliyet oranına sahip.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen müşterilerden belge olarak TC vatandaşlık numaralarının yazdığı kimlik, son bir senelik gelir belgesi, ikametgahı olarak adres gösterir bir belge ve özel sektörde çalışanlardan da SGK hizmet döküm belgesi isteniyor.

Kredi başvurusu yapan müşterilerin aylık taksit ücreti hane halkı gelirlerinin %50’sini geçmeyecek şekilde hesaplanıyor. Teminat veya kefil istemeyen banka, bu koşullarda en fazla 10.000 liraya kadar kredi sağlıyor. Daha fazlası için herhangi bir taşınmazın ipotek ettirilmesi gerekiyor. 

Maaşlarını Akbank üzerinden alan müşterilere de ek olarak faiz indirimi yapılıyor. Kredi alan müşteriler ödeme günlerini maaş günü olarak belirleyerek otomatik ödeme talimatı veriyorlar. Böylelikle zamanlarını harcamak istemiyorlar.

Ekim 2016 Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları ile birlikte 10.000 liralık kredi alan müşteri ayda 5090,4 lira taksitlerle 24 ay vadede 12.266,96 lira ödeme yapması gerekiyor. Banka kredi alan kişilerden sadece 50 liralık bir masraf ücreti istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.