YÖK’ten Şartlı Kayıt Hakkı

Google Haberlere Abone Ol:

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) DGS’ye giren ve mezun olamayan öğrencilere şartlı kayıt hakkı tanınacağını açıkladı. Yükseköğretim Kurulu(YÖK) tarafından yapılan açıklama da Dikey Geçiş Sınavı’na giren ama mezun olamadığı için diğer programlara kayıt yaptıramayan kişilere şartlı kayıt hakkı tanınacak. Açıklamada 2016 Dikey Geçiş Sınavı’na(DGS) giren ve başarılı olan kişilerden bazılarının mezun olmadığı için lisans programlarına kayıt yaptırmadığı belirtildi. Yeni yasa ile sınavdan iyi puan alan kişiler kayıt tarihinden kısa bir süre sonra mezun olursa lisans programlarına kayıt olabilecek. Kayıt olmak için önlisans öğrencilerinin belge sunması gerekecek.

Dikey Geçiş Sınavından başarılı olduğu halde lisans programlarına kayıt olamayan kişilere getirilen şartlı kayıt hakkında kişilerin gerekli belgeleri temin etmesi gerekecek. Belge temin edilmesi halinde adaylar 2016 2017 öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile kayıt olmaya hak kazandıkları bölüme kayıt yaptırabilecek. Bahar yarıyılı sonrası başvuru yapan adayların ise başvurusu kabul edilmeyecek. Bunun için adayların belirtilen süre içinde gerekli işlemleri yapmalı.

Adayların kazandığı lisans programına kayıt olması için aynı zamanda kayıt işlemlerinin yapılmasından bir süre sonra kayıtlı olduğu önlisans programından mezun olması gerekiyor. Mezun olamayan adayların lisans programına kayıt hakkı bulunmuyor. 

DGS Tercihleri Bugün Bitiyor

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri bugün sona eriyor. 30 Eylül 2016 tarihinde başlayan ve o günden beri devam eden tercihlerin bugün sona ereceği açıklandı. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın isteği ile 2016 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzunda yer alan Tablo-1’e yeni bir program daha eklendi. Tablo 1’e yeni eklenen lisans programının Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce, tam burslu)  olduğu bildirildi. Adayların bu tabloyu inceleyerek tercih yapması önemli.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...