Ana SayfaEkonomiTransit Yolcu Sayısında Artış

Transit Yolcu Sayısında Artış
T

-

15 Temmuz gecesi ile ilgili yaşanılanları anlatmak için basın mensuplarıyla toplantılar gerçekleştiren Türk Hava Yolları yönetimi yeni bir toplantı daha gerçekleştirdi. Doğu Avrupa ve Balkan ülkelerinden gelen 65 gazeteci ile basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantında konuşma yapan Türk Hava Yolları (THY)  Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, gazetecilere 15 Temmuz darbe girişimi hakkında açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz gecesini anlatan Aycı bu darbe girişimi sebebiyle transit yolcu sayısında bir azalma olmadığına dikkat çekti. 15 Temmuz’dan sonraki etkiyi anlatan Aycı asıl lokal(direk) varışlı yolcu sayısında bir azalma olduğunu açıkladı. Bu durum yüzünden zorlandıklarını belirten Aycı bu yolcu sayısında azalmayı transitte gidermeye çalıştıklarını açıkladı. Artık Türk Hava Yolları iş modeli içerisinde transit yolcu sayısının yüzde 60 olduğunu dile getiren Aycı bu artış ile birlikte daha fazla çalıştıklarını sözlerine ekledi. 

Türk Hava Yolları’nın sigorta ödemeleri ile ilgili de konuşan Aycı, Türk Hava Yolları’nın en önemli sigortanın ülke içindeki liderlik olduğunu ifade etti. Terör örgütlerinin lobisi ile mücadele ettiklerini belirten Aycı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iyi bir yönetici olduğunu sözlerine ekledi. Obamanın ABD ekonomisi için iyi bir lider olmadığını belirten Aycı, ABD’li ekonomistlerin de böyle düşündüğünü dile getirdi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Türk Hava Yolları olarak bilet satışına önem verdiklerini, her zaman çok satış değil doğru satış yapmayı hedeflediklerini dike getirdi. 2017 yılında büyümeye devam edeceklerini belirten Aycı lokal yolcu sayısında da artma olacağını beklediklerini sözlerine ekledi. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları’nın (THY) yeni saat düzenlemesi yaptığını ifade etti. Aycı yeni saat uygulamasında yaz saati uygulamasını öne aldıklarını belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol