iPhone 7 Türkiye’de Satışa Çıktı

0

Apple’ın piyasaya sürdüğü yeni akıllı telefonu iPhone 7 Türkiye’de ön satışa çıktı. Herkesin merak  beklediği iPhone 7 ’nin satış fiyatları da bu şekilde belli olmaya başladı. Ön satışa çıkan Apple akılı telefonunun ön satışının şuan sadece iletişim operatörleri ve teknoloji mağazalarında yapıldığı belirtildi. 

Turkcell’in iletişim operatörleri tarafından alınan bilgiye göre iPhone 7 ’nin Türkiye’deki satış fiyatı 3 bin 199 Türk lirası olacak. İlk piyasa başlangıcı olarak 3 bin 1999 Türk lirasına satılacak olan iPhone 7 akıllı cihazının fiyatının ileriki dönemlerde değişeceği belirtildi.

Apple tarafından üretilen ve piyasaya sürülen akıllı telefon iPhone 7 ’nin 4.7 inç büyüklüğünde bir ekranı olacağı belirtildi. iPhone 7 ’nin hafızası ise 32 Gb boyutunda olacak Buna göre 3 bin 149 TL’ye satılan ve hafızası 16 Gb olan iPhone 6S ile 32 Gb büyüklüğünde olan iPhone 7  arasında yalnızca 50 TL fark olacak. 

Teknoloji marketlerinde de satışı yapılacak olan iPhone 7 ’nin burada fiyatı değişecek. iPhone 7 ’nin teknoloji marketlerinde satışı daha yüksek olacak, akıllı telefon 3 bin 249 Türk lirası olarak satışa sunulacak. Teknoloji marketlerinde iPhone 7 Plus’ın 32 Gb büyüklüğünde olan modelleri 3 bin 749 TL’den satışa sunulacak. En pahalı telefon olarak bilinen iPhone 7 Plus 256 Gb model ise 4 bin 599 Türk lirası değerinde olacak. 

Apple merkezi Türkiye iPhone 7 resmi satış fiyatlarını henüz açıklamadı ama ön satış bilgisiyle fiyatlar tahmin edilmeye başladı. Apple iPhone 7 14 Ekim 2016 tarihinde satışa sunulacak. Satışa sunulacak yerler ilk etapta Apple’ın İstanbul Zorlu Center ve Acıbadem Akasya AVM’deki mağazalarında olacak. Sonraki dönemde Türkiye’nin çeşitli noktalarında iPhone 7 satışı yapılacak.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın