Maltepe’ye 320 Milyon Euro Yatırım

0

Rönesans gayrimenkul yatırım İstanbul Maltepe’de yeni bir proje inşa ediyor. Yapılacak konut projesi için 320 milyon Euro değerinde yatırım yapılacağı belirtildi. Maltepe’de yapılacak projenin karma bir proje olacağı içerisinde otel, konut ve alışveriş merkezinin olacağı açıklandı. Rönesans gayrimenkul yatırım tarafından yapılacak proje içinde 230 daireden oluşan bir konu bloku, 56 bin metrekare kiralanabilir alana yayılacak bir alışveriş merkezi ve 21 katlı ofis bloku inşa edilecek.

Rönesans gayrimenkul yatırım tarafından 320 milyon Euro’ya mal olacak karma proje Maltepe’de yükselecek. İstanbul’un yatırım yapılan yeni yerleşim yerlerinden biri olan Maltepe’de inşa edilecek bu karma projenin isminin Piazza olacağı belirtilirken projenin 2017 Mart ayında tamamlanacağı açıklandı.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Hasan Şimşek, projeyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şimşek, 56 bin metrekare olacak alışveriş merkezi içinde 165 tane mağazanın yer alacağını belirtti. Bu alışveriş merkezine yıllık 16 milyon ziyaretçinin geleceğini dile getiren Şimşek 21 katlı olacak ofis bölümünde de 36 bin metrekare büyüklüğünde kiralanabilir alan olacağını belirtti. Şimşek konu bölümünde yer alacak 230 dairenin büyüklüklerinin de 57 metrekare ile 212 metrekare arasında değişeceğini belirtti.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Hasan Şimşek, konut blokunda yer alacak dairelerin fiyatlarının değişeceğini, daire fiyatlarının 449 bin liradan başlayacağını dile getirdi. Fiyatların en yüksek fiyatının 1 milyon 570 bin lira olacağı açıklandı.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Hasan Şimşek, Piazza projesi içinde toplam 4 bin 500 kişinin çalışacağını belirtti. Ofis bloku içinde bin 500 kişinin çalışacağını ifade eden Şimşek alışveriş merkezi içinde de 3 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirtti. Şimşek daire satışlarında peşin alımlarda yüzde 12 oranında indirim yapılacağını da sözlerine ekledi. Projenin 2017 Mart ayında tamamlanması bekleniyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın