Kredi Kullanacaklar Dikkat! Ekim 2016 Yapı Kredi Bankası Kredi Faiz Oranları

Müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını gidermesi adına ihtiyaç kredisi hizmetine kaldığı yerden devam eden Yapı Kredisi Bankası’nın faiz oranları yeni ayda belirli oldu.

Alınacak kredi tutarına ve ödeme yapılacak vade süresine göre belirlenen Ekim 2016 Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları en düşük aylık yüzde 1,33 en yüksek yüzde 1,43 olarak belirlenmiş.

Daha önce Yapı Kredi Bankası’ndan kredi almış ve düzenli ödeme yapmış müşteriler ile maaş hesaplarının bu bankada olan müşterilere yönelik faiz indirimleri de mevcut.

En düşük 1.000 lira en yüksek 20.000 lira ihtiyaç kredisi veren Yapı Kredi bankası müşterilerinin ihtiyaçları halinde daha fazla kredi tutarı da sağlayabiliyor. 20.000 liradan daha fazla ihtiyaç kredisi almak isteyen müşteriler bankaya başvuru da bulunarak taşınmaz bir malı karşılığında ipotek ettirerek kredi alabiliyorlar.

Başvuru için müşterilerinden nüfus cüzdanı örneği ve son 2 aylık döneme ait maaş bordosu belgesi isteniyor. Serbest olarak çalışmakta olan müşterilerden de son vergi levhasının örneğini banka tarafından isteniyor. Ayrıca emeklilerden de maaş cüzdanlarının bir fotokopisi gerekli belgeler arasında yer alıyor.

Ekim 2016 Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi oranları ile birlikte kredi almak isteyen müşteriler bankaya alacakları kredi tutarının binde 5’i kadar bir meblağı dosya masrafı ücreti olarak ödemesi gerekiyor.

Diğer birçok bankada olduğu gibi kefil ve teminat zorunluluğu bulunmuyor.  Kredilendirilen müşteriler banka anlaşması gereğince hayat sigortasına tabi tutuluyorlar.

Banka tarafından açıklanan faiz oranlarına göre 10.000 lira kredi alarak 36 ay vade ile geri ödeme yapmak isteyen bir müşteri öncelikle bankaya 50 TL dosya ücreti ödüyor. Yıllık yüzde 19,25 faiz oranı ile ayda 369,52 liralık taksitlerle 13.352,72 lira ödeme yapması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.