Ana SayfaKredilerKredi Kullanacaklar Dikkat! Ekim 2016 Yapı Kredi Bankası Kredi Faiz Oranları

Kredi Kullanacaklar Dikkat! Ekim 2016 Yapı Kredi Bankası Kredi Faiz Oranları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını gidermesi adına ihtiyaç kredisi hizmetine kaldığı yerden devam eden Yapı Kredisi Bankası’nın faiz oranları yeni ayda belirli oldu.

Alınacak kredi tutarına ve ödeme yapılacak vade süresine göre belirlenen Ekim 2016 Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları en düşük aylık yüzde 1,33 en yüksek yüzde 1,43 olarak belirlenmiş.

Daha önce Yapı Kredi Bankası’ndan kredi almış ve düzenli ödeme yapmış müşteriler ile maaş hesaplarının bu bankada olan müşterilere yönelik faiz indirimleri de mevcut.

En düşük 1.000 lira en yüksek 20.000 lira ihtiyaç kredisi veren Yapı Kredi bankası müşterilerinin ihtiyaçları halinde daha fazla kredi tutarı da sağlayabiliyor. 20.000 liradan daha fazla ihtiyaç kredisi almak isteyen müşteriler bankaya başvuru da bulunarak taşınmaz bir malı karşılığında ipotek ettirerek kredi alabiliyorlar.

Başvuru için müşterilerinden nüfus cüzdanı örneği ve son 2 aylık döneme ait maaş bordosu belgesi isteniyor. Serbest olarak çalışmakta olan müşterilerden de son vergi levhasının örneğini banka tarafından isteniyor. Ayrıca emeklilerden de maaş cüzdanlarının bir fotokopisi gerekli belgeler arasında yer alıyor.

Ekim 2016 Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi oranları ile birlikte kredi almak isteyen müşteriler bankaya alacakları kredi tutarının binde 5’i kadar bir meblağı dosya masrafı ücreti olarak ödemesi gerekiyor.

Diğer birçok bankada olduğu gibi kefil ve teminat zorunluluğu bulunmuyor.  Kredilendirilen müşteriler banka anlaşması gereğince hayat sigortasına tabi tutuluyorlar.

Banka tarafından açıklanan faiz oranlarına göre 10.000 lira kredi alarak 36 ay vade ile geri ödeme yapmak isteyen bir müşteri öncelikle bankaya 50 TL dosya ücreti ödüyor. Yıllık yüzde 19,25 faiz oranı ile ayda 369,52 liralık taksitlerle 13.352,72 lira ödeme yapması gerekiyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.