Kredi Kayıt Bürosu Puanlama Sistemi ve Kredi Notu Hesaplaması!

Kredi Kayıt Bürosu Puanlama Sistemi! Kredi Notu Hesaplaması! Kredi Notu Hesaplaması İle Bütün Kayıtlarınız Kontrolden Geçirilir! Detaylar İçin...

Google Haberlere Abone Ol:

Başlıklar

Kredi Kayıt Bürosu Puanlama Sistemi!

Bugüne kadar banka ve finans şirketleri ile aranızdaki tüm finansal geçmişe bakılarak hesaplanan puanlama sistemine kredi notu denir. Kredi notu hesaplaması ile bütün kayıtlarınız kontrolden geçirilir. Daha önceden kullanmış olduğunuz kredi kartı, ihtiyaç ve bireysel krediler gözden geçirilir.

Bankalar bu hesaplanan işlem üzerinden kredi başvuru ve onay işlemlerine yanıt verir.

KKB(Kredi Kayıt Bürosu) Türkiye’deki bütün bankaların ortaklaşa kurduğu, bireyleri kredi geçmişlerine bakarak hızlı ve sistemli cevaplar üreterek çalışmaktadır. Findeks ise kişilerin o güne kadarki ödemlerine bakarak, ödeyebileceği kredi performans notunu tahmin etmeye çalışmaktadır.

Kredi Notu Hesaplaması!

Kredi kullanmak istediğiniz zaman ihtiyacınız olan kredi notu, başvurduğunuz bankaya ve gelir dağılımınıza göre değişiklik gösterir. Fakat standartlar doğrultusunda notunuzun en az 1500 ve üstü olması size rahatlık sağlar. KKB’nin not sistemine göre,

  • En riskli: 0-699
  • Orta riskli: 700-1099
  • Az riskli: 1100-1499
  • İyi: 1500-1699
  • Çok iyi: 1700-1900 notlarına göre başvuru onayınız cevaplanır.

Puanınız 0-699 arasında ise riskli gruba girdiğiniz için başvurunuz anında ret ile cevaplanır. Aynı şekilde orta riskli puan aralığı da düzenli ödeme yapmaması ve aylık gelir durumunun düşüklüğü gibi etkenlerden dolayı kredilerinin onayı kabul edilmeyecektir.

1500 ve 1900 arası puanlara sahip olanlar rahat gruplardır. Kredi çekme talebine olumlu yanıt almak için yeterli puana sahiptirler. Talep edilen miktar, aylık gelir durumuna ve ödeme aralığına göre hesaplanarak kredi istekleri onaylanacaktır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.