Ana SayfaBankacılıkKredi Kayıt Bürosu Puanlama Sistemi ve Kredi Notu Hesaplaması!

Kredi Kayıt Bürosu Puanlama Sistemi ve Kredi Notu Hesaplaması!

Kredi Kayıt Bürosu Puanlama Sistemi! Kredi Notu Hesaplaması! Kredi Notu Hesaplaması İle Bütün Kayıtlarınız Kontrolden Geçirilir! Detaylar İçin...

-

Kredi Kayıt Bürosu Puanlama Sistemi!

Bugüne kadar banka ve finans şirketleri ile aranızdaki tüm finansal geçmişe bakılarak hesaplanan puanlama sistemine kredi notu denir. Kredi notu hesaplaması ile bütün kayıtlarınız kontrolden geçirilir. Daha önceden kullanmış olduğunuz kredi kartı, ihtiyaç ve bireysel krediler gözden geçirilir.

Bankalar bu hesaplanan işlem üzerinden kredi başvuru ve onay işlemlerine yanıt verir.

KKB(Kredi Kayıt Bürosu) Türkiye’deki bütün bankaların ortaklaşa kurduğu, bireyleri kredi geçmişlerine bakarak hızlı ve sistemli cevaplar üreterek çalışmaktadır. Findeks ise kişilerin o güne kadarki ödemlerine bakarak, ödeyebileceği kredi performans notunu tahmin etmeye çalışmaktadır.

Kredi Notu Hesaplaması!

Kredi kullanmak istediğiniz zaman ihtiyacınız olan kredi notu, başvurduğunuz bankaya ve gelir dağılımınıza göre değişiklik gösterir. Fakat standartlar doğrultusunda notunuzun en az 1500 ve üstü olması size rahatlık sağlar. KKB’nin not sistemine göre,

  • En riskli: 0-699
  • Orta riskli: 700-1099
  • Az riskli: 1100-1499
  • İyi: 1500-1699
  • Çok iyi: 1700-1900 notlarına göre başvuru onayınız cevaplanır.

Puanınız 0-699 arasında ise riskli gruba girdiğiniz için başvurunuz anında ret ile cevaplanır. Aynı şekilde orta riskli puan aralığı da düzenli ödeme yapmaması ve aylık gelir durumunun düşüklüğü gibi etkenlerden dolayı kredilerinin onayı kabul edilmeyecektir.

1500 ve 1900 arası puanlara sahip olanlar rahat gruplardır. Kredi çekme talebine olumlu yanıt almak için yeterli puana sahiptirler. Talep edilen miktar, aylık gelir durumuna ve ödeme aralığına göre hesaplanarak kredi istekleri onaylanacaktır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler