Çiftçiler için yeni bir umut kapısı daha doğdu. Geçtiğimiz günlerde doğal afetten dolayı ürünleri etkilenip satışa çıkaramayan çiftçiler borçlarını erteleyebiliyorlar. Ankara Polatlı da tarla ürünleri doğal afet sonucunda olumsuz yönde etkilen çiftçiler borçlarını tam 1 yıl erteleyebilecekler.

 

Ankara Polatlı da yaşanan olumsuz doğal afet koşulları neticesinde birçok çiftçinin tarladaki ürünleri hasar gördü. Devlet ise bu hasarlar neticesinde bir mağduriyet yaşayan çiftçiyi sevindirerek borçlarını erteleyebilme imkanı vererek ikinci bir mağduriyete fırsat vermedi. Çıkan karar neticesinde Ziraat Bankası ya da Tarım Kredi Kooperatiflerine borç yapan çiftçiler borçlarını bir yıl kadar erteleyebilecekler.

30 MUHTAR TOPLANARAK ÇİFTÇİLER İÇİN SESLERİNİ DUYURDULAR

Ankara’nın Polatlı ilçesinde görev yapmakta olan 30 muhtar Polatlı borç erteleme konusu için harekete geçmeye karar verdi. Daha önce Konya, Beypazarı ve Haymana gibi bölgelerdeki yaşanan kuraklık ve doğal afetler neticesinde devlet tarafından borç erteleme imkanı verildiğini  duyan 30 muhtar kolları sıvayarak Ankara Polatlı için borç erteleme şansını denemeye karar verdiler. Konu ile ilgili açıklama ise Kargalı Mahallesi Muhtarı konumunda olan Muzaffer Atik tarafından geldi. Yaptığı açıklamasında; kendilerine yakın olan birçok ilde ve ilçede doğal afet yaşanarak bu bölgelerdeki çiftçilerin borç erteleme şansını elde ettiklerini söyleyerek hükümetten Polatlıda da bu yönde bir çalışma yapılmasını talep ettiklerini ve taleplerinin kabul edilerek yasal düzenlemelere başlangıç verildiğini ifade etti.

BİR YIL ERTELENEN BORÇLARA %3 FAİZ UYGULANACAK

Açıklamalarına devam eden Kargalı Muhtarı konumundaki Muzaffer Atik, Polatlı ilçemizde yer alan çiftçilerimizin Ziraat Bankası ya da Tarım Kredi Kooperatifleri kapsamında olan borç miktarının 410 Milyon Lira tutarındadır. Çiftçilerimizin borçları bir yıl ertelemeye gidecek ve bu erteleme sonucunda %3 oranında faiz uygulanacak. Çiftçilerimizin umut ettikleri ürünü çıkaramaması borçlarını ödemesine engel olunca çıkan karar birçok çiftçimizi de sevindirdi. Yapılan açıklamaların ardından 30 muhtar Polatlı Kaymakamı’nı ziyaret gerçekleştirerek Mahmut Nedim Tunçer’e teşekkürlerini sundular

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın