Ana SayfaEkonomiLimon Üreticileri Bu Sene Sevindi

Limon Üreticileri Bu Sene Sevindi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Rusya aylardan beri Türk tarım ürünlerine yönelik uyguladığı ekonomik yaptırımına son verme kararı alınca limon üreticileri de en fazla sevinen taraf oldu. Hasat dönemine yeni giren limonlara yönelik kısıtlamanın kalkması limon üreticilerini sevindirdi.

   

  1.20 TL’DEN LİMON PUTİN’İN SICAK KONUŞMALARI LİMON ÜRETİCİLERİNE YARADI

  Rusya’nın ihraç ettiği tarım ürünleri arasında en fazla ön plana çıkan limondu. Ekonomik yaptırımı kaldıran Rusya’nın yeniden limona yöneleceği düşünülüyor. Türk limon üretiminin %65’lik kısmı kadar büyük bir bölümünü karşılayan Mersin Erdemli ilçesinde hizmet sağlayan limon üreticilerinin yüzü güldü. Rusya Devlet Başkanı Putin cephesinden gelen açıklama neticesinde limon üreticileri ekşi limonun bile tatlandığını söyleyerek şimdiden espri yapmaya başladı bile. Firmalar limon üreticilerinden ihracat yapmak için limonun kilosunu 1.20 TL değerinden almaya başladı.

  Limon üreticilerinin temsilcisi konumunda bulunan Mustafa Yılmaz konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak limon açısından beklentinin çok fazla olduğunu dile getirdi. 2016 ve 2017 döneminde  limonun kg fiyatının yüksek olacağını düşündüklerini ifade eden Mustafa Yılmaz, Erdoğan ile Putin arasında sıcak konuşmaların geçmesinin limona olumlu etki edeceğinin sinyallerini verdi.

  EKŞİ LİMON TATLANDI

  Rusya  ile geçen olumlu konuşmalar hakkında yorumda bulunan isimlerden biri de yöredeki çiftçilerden biri olan Adnan Yalmandı. Adnan Yalman da benzer sözler söyleyerek; çiftçinin yüzünün güleceğini ve 2015 yılına göre daha yüksek fiyatlardan limon satışının gerçekleşeceğini vurgulayarak ekşi limonun bile tatlandığının esprisini de yapmayı ihmal etmedi.

  RUSYA YAPTIRIMLARININ KALKMASI HERKESİ SEVİNDİRECEK

  Rusya ile ilgili gerçekleştirilen sıcak görüşmelerin olumlu sonuçlar vermesine dikkat çeken Ergün Ersin ise; bu karalar sadece limon üreticilerinin değil; aynı zamanda da halkın, işçinin ve çiftçinin de sevinmesine yardım edeceği yönünde sözlerde bulunarak açıklamasını tamamladı.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...