Ana SayfaGündemDış Hat Yolcularına Önemli Uyarı

Dış Hat Yolcularına Önemli Uyarı
D

-

Bu sene itibari ile kış saati uygulamasına geçilmeyecek. Durum böyle olunca da bazı alanlarda uyarılar yapılmaya başlandı. Uyarılar kurumlardan bir tanesi de SHGM oldu. SHGM resmi web sayfası aracılığı ile yapmış olduğu duyuruda kış saati uygulamasına geçilmeyeceğinden dolayı yurt dışına yolcu taşıyan havayolu şirketlerini ve dış ülkelere giren yolculara uyarım yayımladı.

 

SHGM yani; Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü  resmi web sayfası üzerinden yaptığı duyuruda bu sene kış saati uygulamasına geçilmeyeceğini ve bu nedenle de 20 Ekim 2016 tarihinden sonra yapılması planlanan dış hat seferleri kapsamında yolcuların ve yolcuları götüren hava yolu şirketlerinin dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi.

SHGM İNTERNET SİTESİNDEN AÇIKLAMA YAPTI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü  internet sitesi aracılığı ile duyurdu SHGM duyurusu adı altında şu sözleri söyleyerek uyarıyı gerçekleştirdi.

“Tüm Türkiye vatandaşlarımızın bildiği üzere 2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı sonucunda 2016 yılında kış saati uygulaması yapılmayacak. Kış saati uygulamasının yapılmaması kararı üzerine her sene 1 saat geriye alan saatler aynı şekilde kalacak. Bu nedenle de dış hat uçuşlarında 30 Ekim 2016 tarihi ile birlikte bir etkilenme yaşayacağımız aşikar.” dedi.

SHGM’DEN KIŞ SAATİNE TEDBİRLER

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü   online yapmış olduğu açıklamasına devam ederek dış hat yolculuğu yapmak için havayolu firmalarını kullanacak olan yolcuların mağduriyet yaşamaması için hem kendilerinin hem de firmaların uçuş planlarını düzenlemeleri gerektiğini söyledi. Daha önceki tarihlerden 30 Ekim ve sonrasına bir rezervasyon gerçekleştiren yolculara yönelik SMS ya da web site aracılığı ile bilgilendirme yapılmasının önemine dikkat çekti. Gerekli bilgilendirmelerin yapılması sürecinde kendilerinin de üzerine düşen görevlerine yerine getireceklerini ve kimsenin telaşlanmaması gerektiğini de ifade ederek yazılı açıklamaya son verdi.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol