Ana SayfaEkonomiEmekli Maaşındaki Promosyonlar Nasıl Artırılır

Emekli Maaşındaki Promosyonlar Nasıl Artırılır

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Emeklilere maaşlarının yanında ek olarak promosyonlarda verilecek. Bu promosyonların ne kadar olacağına en çok alınan maaşlar etki ediyor. Fakat diğer etkenleri de uygulayarak promosyonlarda artış sağlamak mümkün. Peki bu uygulamalar neler? Bankadan daha çok promosyon alabilmek için ne yapmalı? 

  Hükümet ile bankalar arasında süren emeklilere promosyon çalışmaları devam ediyor. Devam eden bu çalışmaların detayları da gün yüzüne çıkmaya başladı. Emeklilerin alacağı promosyonun ne kadar olacağı en temel olarak alınan maaş tutarından hesaplanıyor. Fakat bu alınacak promosyonlarda artış yapıla bilinir. Bazı uygulamaları yapmak yeterli. Bunlardan bir tanesi de maaşın hepsini hemen çekmemek. Maaşını hemen çekmeyen banka müşterileri avantajlı olacak. 

  Bankalar ile hükümet yetkilileri arasında süren promosyon görüşmeleri şu günlerde maksimum trafik sağlamış görünüyor. Çalışma Bakanlığı tarafından yürütülen bu görüşmeler neticesine göre promosyonlar için 4 kademeli bir sistem belirlenmiş. Bunlar ‘500 liranın aşağısında emekli maaşı olanlar’ ‘500 lira ile bin lira arası emekli maaşı olanlar’ ‘bin lira ile 2 bin lira arası emekli maaşı olanlar’ ve ‘2 bin liradan daha fazla emekli maaşı olanlar’ şeklinde kademeler belirlenmiş durumda. Her bir kademe için promosyon tutarları da farklı olacak. Promosyonların oranını en çok bu kademeler belirleyecek. 

  Otomatik ödeme talimatı vermek promosyonlarda artışa neden olacak 

  Promosyonlarda temel etken her ne kadar alınan maaş olsa da emekli eğer maaşını banka hesabında bekletirse promosyonlarda artış gözükebilecek. Bankalar tarafından sunulan bu talep kriterine uyulursa, maaşını hemen çekmeyen emekliler daha avantajlı konuma geçerek daha fazla promosyon alabilecekler. Bu kritere göre emeklilerin maaşlarını bankalardan ay içerisinde tek hamlede değil de parça parça çekmeleri onların avantaj sahibi olmasını sağlayacak.  

  Promosyonların artışını sağlayan etkenlerden biriside, bankaya faturalar için otomatik ödeme talimatı vermek. Ayrıca maaşı alınan bankada müşteri olarak farklı hesapların olması da promosyonların artışına neden olacak. Bankalar sundukları hizmetleri kullanan emekli müşterilerine birçok işlemin ücretsiz yapılabilmesi için imkanlar sağlayacak.  

  Maaşın bankada bir süre bekletilmesi promosyonlara direkt etki yapacak 

  Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, promosyon konusunda emekli vatandaşların memnun edilmesi için bankalarla görüşmelerin bir süre daha devam edebileceğini söyledi. Müezzinoğlu, emeklilerin bekledikleri karşılığı alabilmeleri için en büyük etkenlerden birinin alınan emekli maaşının bankalarda bir süre bekletilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca 11.5 milyon emekli vatandaşın maaşlarının bankalarda kendilerine ulaşacağı süreye kadar 1.5 gün civarında bekletildiğini söyledi. Kamu bankalarında ise bu sürenin 2 gün kadar sürdüğünü belirtti. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.