Ana SayfaEkonomiRoaming Hizmetinde İndirim

Roaming Hizmetinde İndirim
R

-

Rusya ile yaşanan gelişmeler arka arkaya gelmeye devam ediyor. Türk tarım ürünlerinin Rusya’ya girişine izin veren kararın ardından şimdi de sıra roaming hizmetinde. Rusya İletişim Bakanlığı roaming fiyatları için kolları sıvadı ve bir memorandum hazırlayarak Türkiye ile Rusya arasındaki roaming fiyatlarının düşmesini sağlayacak bir düzenlemeye gitti.

 

Rusya’dan gelen bu atılım sayesinde artık roaming fiyatları daha makul seviyede gerçekleşecek. Konu ile ilgili hazırlıkları Rusya İletişim Bakanı üstlendi. Bakan Nikolay Nikiforov uluslar arası kapsamda roaming hizmet ücretlerinin düşmesi için ilk çalışmasını yaptı.  Rusya ve Türkiye’nin arasında gerçekleşen roaming hizmetinin düşmesini sağlamak amacı ile memorandum hazırladı.

ROAMİNG FİYATLARI İÇİN TEMEL 2.5 SENE ÖNCE ATILDI

Aleksandr Novak  konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak daha önce de bu konu hakkında görüşmeler yaptıklarını ve roaming fiyatlarının düşmesini istediklerini belirtti. Hükümetler arası komisyon başkanı konumunda olan Aleksandr Novak  Türkiye ve Rusya arasındaki roaming fiyatlarını düşürmek için çalışmalarına devam edeceklerinin de altını çizerek bu konunun 2.5 sene önce gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti kapsamında da konuşulduğunun ve şimdi daha gerçekçi adımlar atıldığının önemine vurgu yaptı.

ROAMİNG FİYATLARININ DÜŞMESİ İÇİN SİSTEMATİK OLARAK ÇALIŞIYORUZ

Bakanlık konu ile ilgili bir de yazılı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada; roaming fiyatlarının düşmesi konusunda çalışmaların başlatılması yönündeki girişimler için sevindiklerini belirtti. Bunun yanı sıra da İletişim Bakanlığı’nın roaming hizmeti için sunulan fiyatların daha makul seviyeye inmesi için çalışmalarını en iyi şekilde ve sistemli olarak devam ettiği de belirtildi.

RUSYA MEMORANDUMU HAZIRLADI

Bakanlık açıklamasında resmi olarak Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yaşanan iletişim hizmetlerinin fiyatlarının düşmesi yönünde memorandum hazırladığını da açıkça belli etti. Rusya roaming fiyatlarının düşmesi için hazırladığı memorandumu birçok ülke ile imzaladı. İmzaladığı ülkeler arasında; Abhazya, Arjantin, Danimarka, Mısır, İsrail, Çin, Letonya, Litvanya, Norveç, Polonya, Slovenya, Finlandiya, İsveç ve Estonya yer almaktadır.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol