Ana SayfaEkonomiRoaming Hizmetinde İndirim

Roaming Hizmetinde İndirim

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Rusya ile yaşanan gelişmeler arka arkaya gelmeye devam ediyor. Türk tarım ürünlerinin Rusya’ya girişine izin veren kararın ardından şimdi de sıra roaming hizmetinde. Rusya İletişim Bakanlığı roaming fiyatları için kolları sıvadı ve bir memorandum hazırlayarak Türkiye ile Rusya arasındaki roaming fiyatlarının düşmesini sağlayacak bir düzenlemeye gitti.

   

  Rusya’dan gelen bu atılım sayesinde artık roaming fiyatları daha makul seviyede gerçekleşecek. Konu ile ilgili hazırlıkları Rusya İletişim Bakanı üstlendi. Bakan Nikolay Nikiforov uluslar arası kapsamda roaming hizmet ücretlerinin düşmesi için ilk çalışmasını yaptı.  Rusya ve Türkiye’nin arasında gerçekleşen roaming hizmetinin düşmesini sağlamak amacı ile memorandum hazırladı.

  ROAMİNG FİYATLARI İÇİN TEMEL 2.5 SENE ÖNCE ATILDI

  Aleksandr Novak  konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak daha önce de bu konu hakkında görüşmeler yaptıklarını ve roaming fiyatlarının düşmesini istediklerini belirtti. Hükümetler arası komisyon başkanı konumunda olan Aleksandr Novak  Türkiye ve Rusya arasındaki roaming fiyatlarını düşürmek için çalışmalarına devam edeceklerinin de altını çizerek bu konunun 2.5 sene önce gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti kapsamında da konuşulduğunun ve şimdi daha gerçekçi adımlar atıldığının önemine vurgu yaptı.

  ROAMİNG FİYATLARININ DÜŞMESİ İÇİN SİSTEMATİK OLARAK ÇALIŞIYORUZ

  Bakanlık konu ile ilgili bir de yazılı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada; roaming fiyatlarının düşmesi konusunda çalışmaların başlatılması yönündeki girişimler için sevindiklerini belirtti. Bunun yanı sıra da İletişim Bakanlığı’nın roaming hizmeti için sunulan fiyatların daha makul seviyeye inmesi için çalışmalarını en iyi şekilde ve sistemli olarak devam ettiği de belirtildi.

  RUSYA MEMORANDUMU HAZIRLADI

  Bakanlık açıklamasında resmi olarak Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yaşanan iletişim hizmetlerinin fiyatlarının düşmesi yönünde memorandum hazırladığını da açıkça belli etti. Rusya roaming fiyatlarının düşmesi için hazırladığı memorandumu birçok ülke ile imzaladı. İmzaladığı ülkeler arasında; Abhazya, Arjantin, Danimarka, Mısır, İsrail, Çin, Letonya, Litvanya, Norveç, Polonya, Slovenya, Finlandiya, İsveç ve Estonya yer almaktadır.

   

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.