Ana SayfaGündemEhliyet Sınavında Videolu Eğitim

Ehliyet Sınavında Videolu Eğitim
E

-

Son zamanlarda yaşanan kazaların artması ve can ile mal güvenliğinin tehlikede olması sonucunda ehliyet alım sınavlarında birçok değişikliğe gidiliyor. Artık ehliyet sınavına giren sürücü adayları 20 dakikadan oluşan bir eğitiminin ardından sınava başlayacaklar.

 

Her sene hatta birkaç ayda bir ehliyet alım konusunda değişikliğe gidiliyor. Yapılan yeni düzenlemeler neticesinde hem ehliyet almak isteyen sürücü adaylarını, hem de ehliyet veren sürücü hocalarını büyük değişiklikler karşılaşıyor. 2016 yılı ile birlikte hem sürücüleri hem de hocaları yeni bir değişiklik karşılayacak.

ADAYLAR ARTIK VİDEO İLE ÖĞRENİM GÖRECEK

Düzenlenmenin uygulamaya konulması ile birlikte sürücü adaylarını kısa bir video bekleyecek. Artık sınav olmak için gelen sürücü adayları sınava başlamadan önce bir eğitim videosu ile karşı karşıya kalacaklar. Eğitim videosu 20 dakikadan oluşacak. Videoda teorik dersler gösterilecek ve araç tekniği dersinin bünyesinde bu video seyrettirilecek. Bu videoyu derslerin haricinde sınav günü de seyretmek isteye sürücü adaylarına da böyle bir imkan sunulacak.

VİDEOYU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAZIRLADI

20 dakikadan oluşan bu eğitim videosu ise; Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü  tarafından yapıldı. Genel Müdürlük 20 dakikalık eğitim videosunun hem kurgusunu, hem de senaryosunu yapmayı üstlenerek adaylara kolaylık sağladı. Videoyu çeken ise; İstanbul Sürücü Kursları Federasyonu oldu.

20 DAKİKALIK VİDEOYU ADAYLAR YARARLI BULDU

Uzun zamandır yapılan ehliyet sınavı değişiklikleri genellikle sürücüleri zorlayan ve ehliyet almalarını zorlaştıran uygulamalardan oluşmaktaydı. Oysa bu yeni gelişme ile sürücü adayları da kendilerine sağlanan video eğitimi imkanının yararlı olacağına işaret etti. Üstelik bu 20 dakikalık eğitim videosu sadece sürücü adaylarının değil; aynı zamanda da hocaların da artık daha etkin öğretme becerisine katkı sağlayacak. Ancak bir noktada da uzmanların uyarısı var. Videonun olması direksiyon derslerinizi ihmal etmenize yol açmasın konusunda dikkat çekiyor.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol